پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۲۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گروهی از برنامه نویسان شرکت اپل را به چالش کشیدند / درخواست مجوز برنامه نظارت والدین بر رفتارهای مجازی کودکان

یکی از برنامه های مهم شرکت اپل که بسیار زود از گردونه برنامه های این شرکت خارج شد، برنامه های مذکور، برنامه های نظارت بر تلفن های همراه و فعالیت های مجازی کودکان بود. این برنامه ها با وجود استقبال بالای والدین از فروشگاه اپ استور حذف شد. اکنون گروهی از برنامه نویسان تقاضای نسخه ای جدید از API را برای توسعه  این برنامه به شکل مستقل مطرح کرده اند.

گروهی از برنامه نویسان شرکت اپل را به چالش کشیدند / درخواست مجوز برنامه نظارت والدین بر رفتارهای مجازی کودکان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یکی از برنامه های مهم شرکت اپل که بسیار زود از گردونه برنامه های این شرکت خارج شد، برنامه های مذکور، برنامه های نظارت بر تلفن های همراه و فعالیت های مجازی کودکان بود. این برنامه ها با وجود استقبال بالای والدین از فروشگاه اپ استور حذف شد. اکنون گروهی از برنامه نویسان تقاضای نسخه ای جدید از API را برای توسعه  این برنامه به شکل مستقل مطرح کرده اند.

گروهی متشکل از 17 برنامه نویس، از اپل درخواست کرده اند راهی برای ادامه برنامه های کنترل والدین بر کودکان ارائه کند. این اقدام در شرایطی رخ می دهد که اپل مجوز برنامه نظارتی رسمی خود را حذف کرده است.

اپل پیش از این در خصوص حذف برنامه های مذکور گفته بود که علت این تصمیم رقابتی نیست و صرفا به این دلیل این کار را انجام داده که برخی از برنامه های نظارتی می توانست به عنوان برنامه های جاسوسی یا مدیریت تلفن همراه عمل کند. توسعه دهندگان فعلی اپل تصمیم گرفتند پس از آن که با محدودیت های برنامه از سوی اپل مواجه شدند، اقدام به طراحی برنامه اختصاصی محبوب خود کنند.

نیویورک تایمز در ابتدای ماه آوریل در مورد سرکوب برنامه های نظارتی گزارش داد اما  اپل به این داستان پاسخ داد و گفت که این برنامه ها را حذف کرده است اما نه به دلیل تهدید رقابتی بلکه به دلیل استفاده از یک نوع نرم افزاری  به نظر می رسد بیش از حد برای مصرف کنندگان محدودیت ایجاد می کند؛ برنامه هایی که برنامه های مدیریت تلفن همراه یا MDM نامیده می شوند.

MDM برای اجازه دادن به شخص ثالث برای نظارت از راه دور و دسترسی به اطلاعات کاربران استفاده می شود و حتی می تواند آنها را پاک کند. گاهی اوقات این نوع برنامه ها توسط کسب و کارها استفاده می شود تا کنترل داده های اختصاصی را در دستگاه های مختلف کنترل کند.اما معترضان در یک پست وبلاگی نوشتند: "یک راه حل واضح برای این مشکل وجود دارد و این همان چیزی است که توسعه دهندگان از ابتدا خواستار آن بودند. اپل باید یک API عمومی را برای توسعه دهندگان فراهم کند تا به همان ویژگی هایی که "زمانبندی صفحه نمایش" ایجاد می کرد، دسترسی داشته باشد. "

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha