قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۲۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مشاور رییس قوه قضاییه:مبارزه با فساد یکی از اولویت های اساسی قوه قضاییه است

مشاور رییس قوه قضاییه گفت: یکی از اولویت های اساسی دستگاه قضائی مبارزه با فساد است و طبق قانون جایگاه اصلی مبارزه با فساد قوه قضاییه است و انتظار عمومی نیز این است که سیستم قضایی با جدیت با مفاسد بجنگد.

مشاور رییس قوه قضاییه:مبارزه با فساد یکی از اولویت های اساسی قوه قضاییه است

 حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در جلسه شورای قضایی استان کرمان گفت: یکی از مسائل مهم در قوه قضاییه موضوع کاهش و ساماندهی پرونده ها در سیستم قضایی است، زیرا معتقدیم این حجم بالای پرونده زیبنده نیست و باید در این رابطه چاره اندیشی شود.

وزیر سابق دادگستری کشور با تاکید بر اینکه  اگر قضاء در جامعه اثر بخش باشد جلوی ناهنجاری ها گرفته خواهد شد عنوان کرد: حکم خوب، اتقان احکام، رسیدگی سریع و مجازات مناسب بهترین و اصلی ترین نوع پیشگیری از وقوع جرم است و بازدارنده خواهد بود.

پورمحمدی به وظایف سایر دستگاه ها در امر پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: پیشگیری های مقدماتی و ابتدایی بیشتر وظیفه دستگاه های دولتی، اجرایی و عمومی است که بایستی مسائل مختلف از جمله مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را به گونه ای ساماندهی کنند که جلوی آسیب ها و جرم زایی گرفته شود.

مشاور رییس قوه قضاییه تاکید کرد: یکی از اولویت های اساسی دستگاه قضایی مبارزه با فساد است و طبق قانون جایگاه اصلی مبارزه با فساد قوه قضاییه است و انتظار عمومی نیز این است که سیستم قضایی با جدیت با مفاسد بجنگد که در این راستادستگاه های نظارتی قوه قضاییه از جمله سازمان بازرسی کل کشور و همچنین نظام دادرسی کشور(دادسراها و دادگاه ها)نقش برجسته ای در مبارزه با فساد در جامعه دارند .

پورمحمدی به موضوع سلامت قوه قضاییه نیز اشاره کرد و افزود: در وضعیت فعلی که قوه قضائیه به دنبال تحول است، دستگاه قضایی از  نظرات، ایده ها و طرح های واقعی که قابلیت اجرایی و  عملیاتی داشته باشند، استقبال می کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha