قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۱۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احساس شرم کارگردان اتریشی از سیاست های خصمانه علیه ایران

آندریاس اونگر بوک پس از حضورش در ایران و گفت وگو با مردم عنوان کرد: «آدم به خاطر سیاست جهانی اعمال شده در برابر ایران احساس شرم می کند!».

احساس شرم کارگردان اتریشی از سیاست های خصمانه علیه ایران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آندریاس اونگر بوک، کارگردان، منتقد سینما و مدیر مسئول مهمترین مجله فیلم اتریش به نام Ray که با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در اتریش میهمان بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر در تهران بود، حاصل سفر خود را در قالب گزارشی تحت عنوان «در خاورمیانه» در این مجله منتشر کرده است.

وی در بخشی از گزارش خود آورده است

- دونالد ترامپ آنجا نبود، هرچند گفت وگوها درباره او و سیاست های آمریکا در جشنواره فیلم فجر در همه جا حضور داشت. تعداد مهمانان شرکت کننده از کشورهای غربی قابل ملاحظه بود.

- به حق، برجسته ترین شرکت کننده در این جشنواره، پاول شردر Pau Schrdaer، کارگردان سینمایی آمریکا بود. او در جلسه ای که تعداد زیادی شرکت کرده بودند، علیه دولت ترامپ سخنرانی و از او انتقاد کرد.

- به هر حال کاملاً آشکار است که اعمال تحریم ها از طرف آمریکا در بخش های فرهنگی و اقتصادی باعث می شود که کشورهای رقیب مانند چین و کره از این موقعیت های به دست آمده خوب استفاده کنند.

- در سی هفتمین دوره، با وجود تمام مشکلات، جشنواره به روی تمام جهانیان باز بود و بسیار جو دوستانه ای حکفرما بود. افراد داوطلب که بیشتر از دانشجویان فیلم بودند و همچنین کارمندان جشنواره، بسیار عالی به زبان انگلیسی صحبت و از جان و دل به ما محبت و کمک می کردند.

- با دیدن این شور و شعف بایستی گفت آدم به خاطر سیاست جهانی اعمال شده در برابر ایران احساس شرم می کند.

- نه تنها در بازار فیلم که به جشنواره ضمیمه شده، بلکه در خود جشنواره آدم می فهمد که ایران در مرکز ثقل فیلم خاور میانه، بلکه آسیا قرار دارد.

* ایسنا

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha