قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۱۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

/آسیب شناسی فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان/

شرایط لازم برای اظهارنظر دانشجویان و اعضای هیأت علمی فراهم شود

رئیس دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه در زمینه رونق کرسی های آزاداندیشی، تمامی مجموعه کشور دخیل هستند، گفت: دانشگاه بخشی از جامعه است و باید شرایط و فضای لازم برای اظهارنظر دانشجویان و اعضای هیأت علمی در دانشگاه ها فراهم شود و آنها مطمئن شوند بعد از برگزاری این کرسی ها مورد هجمه قرار نمی گیرند.

شرایط لازم برای اظهارنظر دانشجویان و اعضای هیأت علمی فراهم شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر محمود نیلی احمدآبادی ضمن بیان این مطلب به راهکارهای توسعه برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: کرسی های آزاداندیشی موضوعی نیست که برگزاری آن توسط مدیریت دانشگاه ها اتفاق بیفتد. در واقع اعضای هیأت علمی باید این کرسی ها را برگزار کنند و این اتفاق زمانی خواهد افتاد که آن ها احساس مفید و آماده بودن شرایط را داشته باشند و مطمئن شوند بعد از اظهار نظر احتمالاً مورد هجمه قرار نخواهند گرفت که البته شکستن این فضا نیز لزوماً کار دانشگاه ها نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: تمامی مجموعه و کسانی که فضای کشور را مدیریت می کنند اعم از رسانه ها باید فضای لازم برای برگزاری کرسی های آزاداندیشی و ایجاد شرایط لازم در این زمینه را فراهم کنند. در واقع این فضا در جمع و گروه های دانشگاهی وجود دارد. اما این موضوع امری متفاوت با فعالیت های عادی دانشگاه است و این طور نیست که فقط مراکز دانشگاهی فضای لازم برای برگزاری کرسی های آزاداندیشی را فراهم نمایند.

رئیس دانشگاه تهران همچنین با بیان اینکه نمی توان عنوان کرد رخوتی بین دانشجویان برای حضور در فعالیت های سیاسی و اجتماعی حاکم است، گفت: ممکن است به موضوعات اصلی و کلیدی حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و… که مسائل مهم کشور است در کرسی های آزاداندیشی کمتر پرداخته شود. اما فکر می کنم برای اظهارنظر درباره این مسائل باید شرایط آن توسط مجموعه کشور فراهم شود و لزوماً دانشگاه ها در این زمینه دخیل نیستند.

دکتر نیلی از حمایت این دانشگاه از فعالیت های تمامی تشکل های دانشجویی خبر داد و گفت: تاکنون هر تقاضایی از سوی تشکل های مختلف و انجمن های علمی دانشجویی برای برگزاری کرسی های آزاداندیشی و برنامه های دیگر مطرح شده، مورد موافقت مسئولان قرار گرفته است و در حال حاضر ما فعال ترین تشکلات انجمن های علمی و نشریات دانشجویی را در کشور داریم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha