پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۱۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ژنرال آمریکایی: تا زمان تامین منافعمان در افغانستان می مانیم

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که موضع طالبان، خروج کامل نیروهای آمریکایی است اما آمریکا قبل از اطمینان درباره تضمین منافع ضد تروریستی خود از افغانستان خارج نمی شود. آمریکا باید مطمئن شود که در چارچوب دیپلماتیک، حکومت و مردم افغانستان به صورت فراگیر در مذاکرات دخیل باشند.

ژنرال آمریکایی: تا زمان تامین منافعمان در افغانستان می مانیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که بر خلاف خواسته طالبان مبنی بر خروج آمریکا از افغانستان، نیروهای این کشور تا تامین منافع ضد تروریسمی آمریکا در جنوب غرب آسیا می مانند.

دانفورد دلیل اصلی حضور آمریکا در افغانستان را وجود گروه های تروریستی در این کشور دانست و افزود: شکی درباره ادامه حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان وجود ندارد و تا زمانی که منافع ضد تروریسمی ما در جنوب آسیا تامین نشود برای خروج از افغانستان برنامه ای نداریم و این موضوع غیرقابل مذاکره است.

وی ادامه داد: موضع طالبان، خروج کامل نیروهای آمریکایی است اما آمریکا قبل از اطمینان درباره تضمین منافع ضد تروریستی خود از افغانستان خارج نمی شود. آمریکا باید مطمئن شود که در چارچوب دیپلماتیک، حکومت و مردم افغانستان به صورت فراگیر در مذاکرات دخیل باشند.

دانفورد با اشاره به گفت وگوهای اخیر زلمی خلیل زاد، نماینده ویژه آمریکا در افغانستان، با طالبان تاکید کرد که گفت وگوهای بین الافغانی یک اصل مهم است.

این اظهارات مقام آمریکایی در حالی بیان می شود که طالبان، در 7 دور مذاکره با آمریکا، خواست اصلی خود را خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان عنوان کرده و آن را شرط اصلی پایان جنگ در افغانستان دانسته است.

در دومین نشست میان سیاستمداران افغانستان و طالبان که از 2 پیش تاکنون ادامه داشت، امروز طالبان بار دیگر بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان تأکید کرد و مادر تمامی مشکلات کنونی در افغانستان را، اشغال افغانستان از سوی خارجی ها دانست.

 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha