قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۱۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دورانی که سیب زمینی خوراک دام و مصرفش توسط انسان ها جرم بود!

این روزها بسیاری از ما عاشق سیب زمینی سرخ کرده ایم و در کنار بسیاری از غذاها سیب زمینی می خوریم. اما جالب است بدانید دورانی نیز در تاریخ وجود داشت که سیب زمینی بین انسان ها محبوبیتی نداشت و حتی مصرفش پیگرد قانونی داشت.

دورانی که سیب زمینی خوراک دام و مصرفش توسط انسان ها جرم بود!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این روزها بسیاری از ما عاشق سیب زمینی سرخ کرده ایم و در کنار بسیاری از غذاها سیب زمینی می خوریم. اما جالب است بدانید دورانی نیز در تاریخ وجود داشت که سیب زمینی بین انسان ها محبوبیتی نداشت و حتی مصرفش پیگرد قانونی داشت.

سیب زمینی یکی از مهمترین و غنی ترین غذاهای موجود در امپراطوری اینکا بود. هنگامی که اسپانیا در قرن شانزدهم امپراتوری اینکا را فتح کرد، آنها گاو را به اسپانیا آوردند. اما سبزی های زیادی برای سیر کردن حیوانات نداشتند و در نتیجه کشاورزان اسپانیا در مقیاس کوچک شروع به کشت سیب زمینی کردند تا به عنوان خوراک دام مصرف کنند.

به مرر زمان سیب زمینی به سایر کشورهای اروپایی گسترش یافت. اما آنها با بی توجهی و سوء ظن به سیب زمینی نگاه می کردند. حتی برخی ادعا می کردند که سیب زمینی ها مسمومند و باعث نادانی و سایر بیماری ها می شود. حتی افراد فقیر و گرسنه میترسید که سیب زمینی بخورند.

ماجرا تا جایی پیش رفت که برای دوره ای کوتاه در فرانسه، رشد و پرورش سیب زمینی ممنوع اعلام شد. این ماجرا ادامه داشت تا این که یک افسر ارتش به نام ، آنتوان آگوست پارمن تیر، یک مقاله درباره مزایای سیب زمینی به عنوان منبع غذایی نوشت. در سال 1772، قانون منع مصرف سیب زمینی فرانسه برداشته شد و محبوبیت آن در 20 سال بعدی به شدت بالا رفت و حتی به عنوان غذای قاچاق به دیگر نقاط جهان فرستاده شد . تا جایی که  به وعده غذایی اصلی نیز وارد شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha