پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۱۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نگاهی به محبوب ترین سریال تاریخ از دید مخاطبان بین المللی:

چرنوبیل؛ سریالی که استادانه مغز مخاطب را درگیر وحشت و اندوه می کند

 شاید اگر از علاقه مندان سریال های تاریخی باشید تا این لحظه نام سریال چرنوبیل را شنیده اید یا حداقل یک قسمت از این سریال را دیده اید. سریالی که از نامش پیداست قرار است شما را به چه موضوعی برساند و حداقل اشاره به جزئیات قسمت نخست سریال اسپویل نخواهد بود. با این وجود و با توجه به این که سریال به قسمت های پایانی خود نزدیک می شود، اگر دوست دارید کاملا غافلگیر شوید، مطالعه این متن را ادامه ندهید.

چرنوبیل؛ سریالی که استادانه مغز مخاطب را درگیر وحشت و اندوه می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  شاید اگر از علاقه مندان سریال های تاریخی باشید تا این لحظه نام سریال چرنوبیل را شنیده اید یا حداقل یک قسمت از این سریال را دیده اید. سریالی که از نامش پیداست قرار است شما را به چه موضوعی برساند و حداقل اشاره به جزئیات قسمت نخست سریال اسپویل نخواهد بود. با این وجود و با توجه به این که سریال به قسمت های پایانی خود نزدیک می شود، اگر دوست دارید کاملا غافلگیر شوید، مطالعه این متن را ادامه ندهید.

اکنون که عده زیادی هنوز درگیر پایان بندی سریال بازی تاج و تخت هستند، سریال جذاب و نفسگیر چرنوبیل فارغ از دنیای خیال و افسانه مخاطبان خود را به قلب تاریخ فرستاده و یکی از سیاه ترین پوشه های آن را ورق می زند.

برای دیدن چرنوبیل شاید بیش از هر چیز به اعصابی قوی و ذهنی باز نیاز داشته باشید. چرنوبیل یک واقعه تاریخی است که بسیاری از مخاطبان حداقل به طور جزئی در موردش می دانند؛ انفجار رآکتور هسته ای در اوکراین(بخشی از اتحاد جماهیر شوروی سابق) و تبعات سنگین این آلودگی اتمی در 26 آوریل 1986. انفجاری که برخی معتقدند مشابه با انفجار صد بمب اتم همزمان بوده است و نه تنها اوکراین، بلکه سراسر اروپا را تا حدی آلوده کرد.

اما این ماجرای هولناک که در چند خط ساده قابل تعریف است در مینی سریال چرنوبیل به شکلی استادانه روایت می شود. از همان سکانس نخست مخاطب سنگینی فضا، کادربندی های تیره و اشتباه بودن حال و هوای مردم شهر را با تمام وجود حس می کند و لحظه به لحظه بیشتر غرق ماجرای سریال می شود.

لحظه ای که در قسمت نخست، همسر آتش نشان جوان به او هشدار می دهد که شاید این حادثه خطرناک باشد، لحظه ای که صدها نفر بی خبر از همه جا با لذت مشغول تماشای حادثه از فاصله نزدیک هستند، لحظه ای که دست یک آتش نشان به خاطر لمس پوسته راکتور غرق خون می شود و ... لحظاتی نفسگیر، تلخ و رعب آورند.

این سریال ترکیبیست از یک روایت مستند تاریخی، یک سریال جاسوسی، یک ماجرای ترسناک و از همه مهتر یک درام انسانی و معاصر. شاید بی دلیل نباشد که تنها پس از پخش سه قسمت، چرنوبیل در صدر فهرست 250 سریال برتر تاریخ  ایستاده است. چرنوبیل با حقیقت به صورت مخاطب سیلی می زند، مخاطب را شوکه می کند و حتی عذاب می دهد اما در تمامی لحظات مخاطب میخکوب تصاویر است. ترسی لذت بخش و کنجکاوانه که حتی اعصاب خرد کن هم محسوب می شود.

چرنوبیل؛ سریالی که استادانه مغز مخاطب درگیر وحشت و اندوه می کند

چرنوبیل همزمان یک درام موفق و یک واقعیت ترسناک است، یکی از ترسناک ترین صحنه ها را شاید در پایان بندی قسمت نخست این سریال دیدیم . جایی که یک روز پس از فاجعه، کودکان بیگناه و بی خبر از همه جا، بدون هیچ محافظ و هشداری در راه مدرسه بودند و کادر با افتادن یک پرنده مرده روی زمین بسته شد.

اگر اهل تعلیق، ترس و ورق زدن تاریخ باشید، چرنوبیل یک گزینه عالی برای شما است. البته به شرطی که اعصابتان هم قوی باشد چون قرار است دلتان برای مادران باردار، آتش نشان ها، کودکان بیگناه و بسیاری دیگر بسوزد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha