پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۰۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس موقت پنتاگون: نیروهای اضافی آمریکایی در عربستان و قطر مستقر شدند

رئیس موقت پنتاگون: نیروهای اضافی آمریکایی در عربستان و قطر مستقر شدند

به نقل از سومریه نیوز، پاتریک شاناهان، جانشین وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه مدعی شد: حضور نظامی ما در منطقه خلیج فارس مانع از حمله ای شد که در آستانه وقوع علیه شهروندان آمریکایی در عراق بود اما هنوز تهدید وجود دارد.

جانشین وزیر دفاع آمریکا تصریح کرد، نیروهای اضافی که آمریکا به خاورمیانه فرستاده در عربستان و قطر مستقر شده اند.

وی در هواپیما در مسیر سفر آسیایی اش گفت: ما در ماه مه شاهد تنش شدیدی بودیم همانطور که همه می دانند ما در فضاهای بسیار خطرناک کار می کنیم و دائما اطلاعاتی از سازمان های اطلاعاتی درباره وجود تهدیدات در منطقه دریافت می کنیم. آنچه رخ داد غیر عادی بود و شما واکنش ما را دیدید زمانی که فورا گروه ضربتی به فرماندهی ناوهواپیمابر آبراهام لینکلن و بمب افکن های B-۵۲ را به منطقه خلیج فارس فرستادیم. آن واکنش عملی اعتماد ما به سازمان های اطلاعاتی مان بود.

شاناهان خاطرنشان کرد، نمی تواند اطلاعات بسیاری درباره این رویدادها در اختیار بگذارد اما تصریح کرد، این تحرک آمریکا بسیار سریع در عرض چند ساعت بود.

وی مدعی شد، این تحرک حملاتی علیه شهرواندان آمریکایی در عراق را خنثی کرد.

جانشین وزیر دفاع آمریکا به ایده اعزام نیروهای بیشتر به خاورمیانه که ژنرال کنت مک کنزی رئیس فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی خواسته بود، اشاره کرد.

شاناهان گفت، اوضاع همچنان ملتهب و خطر تهدید بالاست.

وی افزود، نیروهای آمریکایی به عراق و سوریه نرفتند بلکه در عربستان و قطر مستقر شدند.

پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ۲۴ ماه مه موافقت خود با استقرار ۱۵۰۰ سرباز اضافی در خاورمیانه را اعلام کرده بود. پنتاگون نیز گفت،۹۰۰ سرباز می فرستد و دوره خدمت ۶۰۰ سرباز موجود در منطقه را هم تمدید می کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha