قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۰۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

18 نفر در اصفهان غرق شدند/ افزایش تلفات غرق شد ه ها در اصفهان

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان گفت: از ابتدای سال تا 7 خرداد ماه 98، 18 مورد غرق شدگی در استان اصفهان گزارش شده که از این تعداد 8 نفر فوت شدند.

18 نفر در اصفهان غرق شدند/ افزایش تلفات غرق شد ه ها در اصفهان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، غفور راستین امروز در اصفهان با اشاره به تلفات غرق شده ها در سال جاری اظهار داشت: از ابتدای سال تا 7 خرداد ماه 98، 18 مورد غرق شدگی در استان اصفهان گزارش شده که از این تعداد 8 نفر فوت شدند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان با اشاره به افزایش تلفات غرق شد ه ها در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزود: اصفهان با 8 مورد، فلاورجان 4 مورد و سمیرم 2 مورد شهرستان هایی بودند که بیشترین مورد غرق شدگی را داشته اند.

وی با بیان این که در این موارد غرق شدگی 2 مورد زیر 10 سال و 2 مورد بین 10 تا بیست سال سن داشتند، بیان کرد: به هیچ وجه تنها و یا در محیط هایی که نجات غریق وجود ندارد، شنا نکنید.

راستین با تأکید بر این که شهروندان در آب های عمیق شیرجه نزنند و زیاد به عمق استخرها نروند، تصریح کرد: از شیرجه زدن در آب های غیر ایمن و یا آب های کم عمق خودداری کنید و در آب و موقع شنا شوخی های خطرناک نکنید.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان با بیان این که پس از مصرف داروهایی که سبب خواب آلودگی یا شل شدن عضلات می شوند، شنا نکنید، عنوان کرد: در صورت احساس غرق شدن استرس نداشته باشید و به آرامی خود را به آب عمیق برسانید، تقلا و استرس شدید نیاز به اکسیژن را بیشتر می کند.

وی با بیان این که به هیچ وجه تشت های آب و لگن ها و یا حوضچه های کوچک را در جایی که کودک خردسال وجود دارد، بدون توجه رها نکنید، خاطرنشان کرد: در صورت مواجه با یک غریق، اگر با فن نجات غریق آشنا نیستید، سعی کنید فقط با استفاده از چوب یا طناب یا جلیقه نجات و یا تشکیل زنجیره انسانی به وی کمک کنید.

راستین با اشاره به این که برای نجات یک غریق اول امنیت خود را در نظر بگیرید و از پشت به غریق نزدیک شوید و از او بخواهید، تقلا نکند، ادامه داد: پس از رساندن غریق به ساحل به سرعت با اورژانس تماس بگیرید.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان با تأکید بر این که به هیچ وجه مانور هایملیش را روی غریق اجرا نکنید، زیرا سبب استفراغ و وارد شدن محتویات آن به مری می شود، اضافه کرد: مراقب شکستگی های گردن باشید.

وی خاطرنشان کرد: کودکان خردسال در زیر دوش آب، داخل توالت فرنگی و یا یک سطل کوچک آب هم ممکن است غرق شوند، مراقب آن ها باشید.

انتهای پیام/63101/ج30/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha