پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۰۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دردسر تامین کننده مازندرانی برنج /ادعایی که باید بررسی شود

آنچه امروز موجب می شود برنج مرغوب شمال کشور به نام برنج خارجی آلوده شود، رهاشدگی بازار مصرف و حوزه تجاری و بازاریابی این محصول در سایه بی توجهی هایی است که از گذشته دامن گیر، استراتژیک ترین محصول کشاورزی مازندران شده است.

دردسر تامین کننده مازندرانی برنج /ادعایی که باید بررسی شود

مازندران؛ سرویس اقتصادی| امروز سودجویان آسیبی که به حوزه کشاورزی مازندران وارد می کنند بیش از گذشته است، آگاهی افکارعمومی و توسعه رسانه ها موجب شده است که خبرها به سرعت در تب و تاب اطلاع رسانی قرار گرفته و این امر به آبروی آن محصول کشاورزی صدمه وارد کند.

مانند چند سال گذشته که آلودگی مرکبات مازندران به مگس میوه موجب شد تا خرید این محصول در کشور به سرعت کاهش یابد این بار و در مقیاسی بزرگتر برنج شمال نام اش آلوده است.


آنچه امروز در فروشگاه های زنجیره ای تهران رخ داده و فروش برنج ایرانی و شمال کشور تخلیط شده بوده، حاصل عدم توجه به تشکل های قدرتمند و تعاونی های منسجم در حوزه کشاورزی است. تعاونی هایی که می توانند به صورت مستقیم از طریق خود کشاورزان محصول را به بازار نهایی و به دست مصرف کننده برسانند.


آنچه امروز موجب می شود برنج مرغوب شمال کشور به نام برنج خارجی آلوده شود، رهاشدگی بازار مصرف و حوزه تجاری و بازاریابی این محصول در سایه بی توجهی هایی است که از گذشته دامن گیر، استراتژیک ترین محصول کشاورزی مازندران شده است.


مدیرعامل این فروشگاه های به رسانه ها گفته تامین کننده ای که این برنج ها از آن خریداری شده است، ۱۱ سال است که به عنوان تامین کننده همکاری می کند و به عنوان پرفروش ترین برند برنج  محسوب می شود، به هر حال مابقی آن چه که در انبارها از این نوع برنج وجود داشته است پلمب شده و به قاضی نیز اعلام شده است.

این برنج ها برای بررسی هر چه بیشتر و نمونه گیری به انبار دیگری ارسال شده است چراکه تامین کننده اعلام کرده که این برنج قاطی ندارد و برنج پاکستانی با آن مخلوط نشده است.

لذا قاضی دستور بررسی و آزمایش این برنج را صادر کرده است. در همان روز تعزیرات حکومتی در فروشگاه ها حضور پیدا کردند و توسط قاضی دستور داده شد که در کارخانه این تامین کننده در استان مازندران تعزیرات حکومتی حضور پیدا کنند و بخشی از برنجی که برای بسته بندی در حال آماده سازی بود به صورت امانت پلمب شد تا بررسی های لازم روی این برنج انجام شود.

تا زمانی که دادگاه یا تعزیرات رایی صادر نکرده است، نمی توان اظها نظری کرد ولی فعلا هیچ اتفاقی نیفتاده و نمونه برنج خریداری شده و قیمت خرید و فروش را به قاضی ارائه شده است.

در دست بررسی

یدالله ملکی مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران در این باره به گفت: فردی که در تهران اقدام به تخلیط برنج ایرانی با خارجی کرده بود، ادعا می کرد که این برنج را از مازندران خریداری کرده است.


وی با اشاره به اینکه با دریافت نشانی انبار این محموله در شهرستان فریدونکنار پلمپ شده است، عنوان کرد: هنوز نتیجه نهایی این امر اعلام شده و محصول این انبار برای دریافت نتایج به آزمایشگاه ارسال شده است.

انتهای پیام/3141/ج

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha