قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۹۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاخ سفید: محور مذاکرات اسلو باید کناره گیری مادورو باشد

کاخ سفید روز چهارشنبه ضمن تاکید بر افزایش فشارهای سیاسی بر دولت قانونی کاراکاس، خواستار آن شد که کناره گیری نیکلاس مادورو، یکی از اصلی ترین محورهای مذاکرات اسلو باشد.

کاخ سفید: محور مذاکرات اسلو باید کناره گیری مادورو باشد
کاخ سفید روز چهارشنبه ضمن تاکید بر افزایش فشارهای سیاسی بر دولت قانونی کاراکاس، خواستار آن شد که کناره گیری نیکلاس مادورو، یکی از اصلی ترین محورهای مذاکرات اسلو باشد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری فرانسه از اسلو، "مورگان اورتاگوس" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفت: "واشنگتن از دور مذاکراتاسلو درباره ونزوئلا را زیر نظر دارد. همانطور که ما بارها تاکید کردهایم، تنها شرط برای مذاکره با دولت مادورو، کناره گیری وی از قدرت است.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا افزود: " از آنجایی که تلاش هایی قبلی برای مذاکره با دولت کاراکاس به شکست منجر شده است، امیدواریم مذاکرات اسلو روی کنار رفتن مادرو از قدرت به عنوان پیش شرط اصلی برای هرگونه پیشرفتی متمرکز شود."
نمایندگان دولت و مخالفان ونزوئلا برای بررسی گزینه های احتمالی درباره تحولات این کشور به نروژ سفر کردند.
این سفر نشان می دهد که پس از ناکامی ها مکرر در گفت وگوهای میان حزب حاکم سوسیالیست و اپوزیسیون دو طرف به دنبال رویکردی تازه هستند.
جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا و برخی منابع دیگر گفته بودند مقام های ارشد دولت ونزوئلا پیشتر مذاکراتی را درباره تشکیل دولت انتقالی برگزار کرده بودند. بنابه ادعای این افراد، آنان در پی تشکیل دولتی انتقالی بدون مشارکت نیکولاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا بودند.
تلاش ها در این زمینه پس از آن ناکام ماند که مخالفان خواستار خیزش ارتش علیه مادورو شدند. مقام های ارشد ارتش دعوت مخالفان از نظامیان برای رویگردانی از مادورو را کودتا می دانند.
خورخه رودریگز وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا و هکتور رودریگز فرماندار ایالت میراندا از جمله مقام های دولتی هستند که به نروژ سفر کردهاند. استالین گونزالس، جراردو بلاید و فرناندو مارتینز نیز افرادی هستند که به نمایندگی از مخالفان به نروژ رفته اند.
تاکنون دیدار مستقیمی میان دو طرف برگزار نشده و قرار است که آنها به طور جداگانه با دیپلمات های نروژی دیدار کنند. نروژ در ماه مارس گفته بود که آماده است به عنوان میانجی یا تسهیل کننده مذاکرات میان دولت و مخالفان ونزوئلا عمل کند.
مادورو امروز (چهارشنبه) اعلام کرد رودریگز «در حال تکمیل یکمأموریت خارجی بسیار مهم است.» او از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.
خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلایی در ماه ژانویه خود را رئیس جمهوری موقت ونزوئلا خواند. تاکنون بیش از پنجاه کشور از جمله آمریکا وی را به رسمیت شناخته اند.
آمریکا در راستای فشار بر مادور، مقام ها و نهادهای دولتی، ونزوئلا را تحریم کرده است. ایالات متحده در تازه ترین اقدام همه پروازهای مسافرتی و ترابری میان آمریکا و ونزوئلا را متوقف کرد. وزارت حمل و نقل آمریکا علت این تصمیم را ناآرامی و خشونت در اطراف فرودگاه های ونزوئلا اعلام کرد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha