قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۹۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

محل فرود مریخ 2020+عکس

ناسا با انتشار تصویری در سایت خود، محل فرود مریخ نورد «مریخ 2020» را دهانه «جزرو» تعیین کرده است.

محل فرود مریخ 2020+عکس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از ناسا، کاوشگر مریخ 2020، مریخ نورد  در حال توسعه آژانس فضایی ایالات متحده آمریکاست که قرار است در سال 2020 میلادی توسط موشک اتلس5 ناسا به مریخ ارسال شود؛ یکی از اهداف این کاوشگر بررسی حیات میکروسکوپی در مریخ است.

ناسا که چندی پیش محل فرود مریخ نورد اگزومارس روی سیاره سرخ را اعلام کرده بود، اکنون با انتشار تصویری در سایت خود، محل فرود مریخ نورد «مریخ 2020» را دهانه «جزرو» (Jezero) تعیین کرده است.

این دهانه حدود 49 کیلومتر قطر دارد و قبلا پر از آب بوده است. نام این دهانه از یکی از شهرهای بوسنی و هرزگوین گرفته شده است که در زبان محلی به معنای دریاچه است.

کاوشگر مریخ 2020 قرار است در سال 2020 میلادی به مریخ ارسال شود؛ یکی از اهداف این پروژه جمع آوری نمونه و بازگشت به زمین برای مطالعه است.

توماس زوربوخن، مدیر ارشد ماموریت های علمی ناسا گفت: محل فرود مریخ نورد «مریخ 2020» در دهانه جزرو، از لحاظ زمین شناسی منطقه ای غنی است، چرا که شکل سنگ های آن حاوی خاطرات 3.6 میلیارد سال گذشته است که می تواند به طور بالقوه سوالات مهمی را راجع به تکامل سیاره ای و اخترفیزیک پاسخ دهد.

چرخ های«مریخ ۲۰۲۰» با عرض و قطر 52.5 سانتیمتر، از جنس آلومینیوم، ضخیم تر و بادوام تر از چرخ های مریخ نورد کنجکاوی هستند.

مجموعا 23 دوربین در این کاوشگر وجود دارد که 5 دوربین بیشتر از مریخ نورد کنجکاوی است؛ این اتفاق، نوید تصاویر رنگی و سه بعدی بیشتری از مریخ را می دهد.

مأموریتِ تاکنون نام گذاری نشدهه کاوشگر مریخ 2020 در 4 دسامبر 2012 در نشست اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا در سانفرانسیسکو توسط ناسا اعلام شد؛ در طراحی این مریخ نورد از طرح مریخ نورد کنجکاوی استفاده خواهد شد.

دلیل طراحی نزدیک به مریخ نورد کنجکاوی، کاهش خطر شکست ماموریت و صرفه جویی در بودجه و زمان توسعه است.

تصویر محل فرود مریخ 2020 را که توسط ناسا منتشر شده است در زیر مشاهده می کنید:

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha