پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۹۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من | حسینی: فاز یک پروژه آزادراه تهران ـ شمال در شرف اتمام

مدیر پروژه آزادراه تهران ـ شمال گفت: فاز یک پروژه آزادراه تهران ـ شمال از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است و در مراحل پایانی قرار دارد.

فارس من | حسینی: فاز یک پروژه آزادراه تهران ـ شمال در شرف اتمام

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان ساری، «از آزادراه تهران شمال چه خبر» سؤالی بوده که مخاطبان این رسانه در سامانه فارس من خواستار پیگیری آن شدند که در توضیح این سوژه عنوان کردند؛ بیش از دو دهه قبل بود که صحبت از احداث آزادراهی بزرگ در کشور  بود که علاوه بر کم کردن فاصله تهران تا شمال به حدود یک ساعت و نیم، موجب روان شدن ترافیک سایر شریان های شمال به جنوب و نیز صرفه جویی در مصرف بنزین، امنیت سفر و هزاران فایده و حسنه دیگر که برای آن برمی شمردند، می شد.

اکنون حدود 22 سال از شروع این پروژه می گذرد و هنوز تکلیف پروژه و زمان دقیق تکمیل آن مشخص نیست، هر از گاهی مسؤولان  قول ها و وعده های مختلفی را در ارتباط با بهره برداری از این پروژه را دادند ولی تاکنون هیچ کدام از این وعده ها به سرانجام نرسیده است.

از تعطیلات تابستان و نوروز که بگذریم هنوز هم در پایان هفته و روزهای تعطیل ترافیک های چندساعته و طولانی تکرار می شود و حتی برخی از مسافران ترافیک را بخشی از سفر می دانند، ترافیک در حدی است برای ساعاتی جاده تبدیل به پارکینگ می شود، گویی این مسیر جاده نبوده بلکه مکانی برای پارک خودروهاست و مسافران نیز به جای نشست در خودروها و منتظر ماندن سعی می کنند در طول مسیر به گشت و گذار بپردازند.

مدیر پروژه آزادراه تهران ـ شمال در این باره ، اظهار کرد: پروژه آزادراه تهران شمال در چهار فاز تعریف شده که مهم ترین منطقه در واقع فاز یک این پروژه از سه راه شهرستانک تا انتهای آزادگان تهران به طول 33 کیلومتر است.

سیدبهلول حسینی با اشاره به پیشرفت 90 درصدی این پروژه، افزود: فاز یک این پروژه از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است و در مراحل پایانی قرار دارد.

وی در پاسخ به سؤال درباره زمان دقیق افتتاح فاز یک این پروژه مهم، تصریح کرد: این پروژه براساس زمان بندی پیش می رود که براساس آن مرداد ماه امسال افتتاح می شود.

مدیر پروژه آزادراه تهران ـ شمال بیان کرد: در برخی موارد شاهد تأخیرهایی در زمان افتتاح برخی پروژه ها هستیم که دلیل آن این است این پروژه ها درست است براساس زمان بندی پیش می روند اما برخی از استانداردها را در زمان اجرا از نظر ایمنی ارتقا می دهیم که این مسائل حجم کار را بالا می برد.

حسینی با اعلام اینکه در صورت بهره برداری از این پروژه مسافران ترافیک آخر هفته نخواهند داشت و این مسیر نیز حدود 50 کیلومتر نسبت به مسیر قبلی کوتاه خواهد شد، گفت: این پروژه از پیچیدگی خاصی برخوردار است و تونل های متعددی دارد.

وی یادآور شد: این نخستین بار تونلی به طول پنج کیلومتر البته منطبق با استانداردهای روز دنیا در حال احداث است که البته تا آنجایی که اطلاع دارم قبل از آن طول بزرگترین تونل در کشور سه کیلومتر بوده است.

مدیر پروژه آزادراه تهران ـ شمال با اشاره به اینکه پروژه آزادراه تهران ـ شمال در چهار فاز از امتداد آزادگان بعد از پل همت تا چالوس به طول 121 کیلومتر تعریف شده است، اظهار کرد: این پروژه از چهار سال گذشته تاکنون 10 برابر سرعت گرفته است

حسینی گفت: منطقه دو پروژه آزاد تهران ـ شمال از پل زنگوله تا سه راه شهرستانک به طول 22 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 20 درصدی، منطقه سه این پروژه که حدفاصل مرزن آباد تا پل زنگوله به طول 47 کیلومتر است طرحش به صورت کامل آماده نبوده و در حد طرح اولیه است و منطقه چهار این آزادراه از چالوس تا مرزن آباد به طول 20 کیلومتر بوده که الان در دست بهره برداری است.

انتهای پیام/86034/ج

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha