قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۹۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فیسبوک برخی حساب های کاربری مرتبط با ایران را حذف کرد

فیسبوک مدعی شد 51 حساب کاربری، 36 صفحه و تعدادی گروه و همچنین حساب کاربری اینستاگرام را که با ایران ارتباط داشته اند، حذف کرده است.

فیسبوک برخی حساب های کاربری مرتبط با ایران را حذف کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فیسبوک مدعی شد 51 حساب کاربری، 36 صفحه و تعدادی گروه و همچنین حساب کاربری اینستاگرام را که با ایران ارتباط داشته اند، حذف کرده است.

تارنمای بلومبرگ بامداد چهارشنبه گزارش داد که شرکت فیسبوک شبکه ای از حساب های کاربری مرتبط با ایران را به دلیل «رفتار هماهنگ با هویت جعلی» حذف کرده است.

براساس این گزارش، این شبکه شامل ۵۱ حساب کاربری، ۳۶ صفحه و تعدادی گروه در فیسبوک و همچنین چنین حساب کاربری اینستاگرام بوده است که فیسبوک ادعا کرده از داخل ایران کنترل می شده اند.

یکی از مسئولان فیسبوک گفت که این حساب های کاربری درباره مسائل مهم سیاسی روز مطلب منتشر و تلاش می کردند با افراد صاحب نفوذ مثل روزنامه نگاران و سیاستمداران ارتباط برقرار کنند.

وی مدعی شد که رفتار این شبکه بسیاری تخصصی تر از حساب های جعلی بوده که فیسبوک پیشتر حذف کرده و این شبکه بر اخبار و رسانه ها متمرکز بوده است.

شرکت فیسبوک همچنین ادعا کرد که این حساب های کاربری و صفحات را براساس اطلاعات گزارش شده ازسوی شرکت امنیت سایبری «فایر آی» حذف کرده و این شبکه در توئیتر نیز فعال بوده است.

شرکت توئیتر هم روز سه شنبه اعلام کرد که تاکنون ۲ هزار و ۸۰۰ حساب کاربری جعلی را که از ایران کنترل می شده، حذف کرده و شناسایی این حساب ها همچنان ادامه دارد.

فیسبوک و توئیتر که مدعی آزادی بیان هستند پیشتر نیز در اقداماتی مشابه صدها و هزاران حساب کاربری و صفحه را با ادعای انتشار اخبار جعلی و ارتباط با ایران حذف کرده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha