قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۸۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ممنوعیت جذب حق التدریس آزاد/ پرداخت حقوق خریدخدماتی ها بدون وقفه

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حدود ۴۲ تا ۴۳ هزار بازنشسته در سال ۹۸ داریم، درباره جذب حق التدریس آزاد در سال ۹۸ گفت: طبق ضوابط اجرایی بودجه، مجاز نیستیم حق التدریس آزاد بگیریم. از ظرفیت موجود حق التدریسی که داریم تعدادی بر اساس قانون مجلس، جذب آموزش و پرورش می شوند و گروه دیگر کماکان به خدمت ادامه می دهند.

ممنوعیت جذب حق التدریس آزاد/ پرداخت حقوق خریدخدماتی ها بدون وقفه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی الهیار ترکمن ، ضمن تشریح راهکارهای تامین معلم برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ اظهار کرد: برنامه ریزی نیروی انسانی برای مهر ۹۸ انجام شده و با مشکل کمبود نیرو مواجه نمی شویم. از بسته نیروهای رسمی، پیمانی، معلمان حق التدریس و حق التدریس غیرموظف رسمی و پیمانی، خرید خدماتی ها، سرباز معلمان و از بازنشسته های استمرار خدمتی استفاده می کنیم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۲ تا ۴۳ هزار بازنشسته در سال ۹۸ داریم، درباره جذب حق التدریس آزاد نیز گفت: طبق ضوابط اجرایی بودجه، مجاز نیستیم حق التدریس آزاد بگیریم. از ظرفیت موجود حق التدریسی که داریم تعدادی بر اساس قانون مجلس، جذب آموزش و پرورش می شوند و گروه دیگر کماکان به خدمت ادامه می دهند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش جذب گروه های خاص مانند سرباز معلمان نیز اظهار کرد: سهمیه سربازمعلمان از سوی ستاد کل نیروهای مسلح تخصیص داده می شود. سال گذشته ۵۰۰۰ مجوز به ما دادند که امسال به ۳۵۰۰ نفر رسیده است. تغییرات جمعیتی که اتفاق افتاده، در جمعیت سربازها نیز اثرگذار بوده و طبیعی است که اول باید نیاز خودشان را تامین کنند، سپس نیاز دستگاه های اجرایی تامین شود.

الهیار ادامه داد: سربازمعلم ها پس از طی دوره آموزش نظامی، یک دوره آموزش تخصصی نزد ما می بینند و از مهرماه  وارد مدارس می شوند.

وی با اشاره به نیروهای خریدخدماتی، تاکید کرد: قصد داریم اجازه ندهیم حقوق این نیروها با وقفه مواجه شود و به تعهداتمان نسبت به آنها عمل کنیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha