پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۸۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جلوه هایی از شور بندگی در حرم امام رئوف(ع)/ از رقص اشک ها تا احیای خدمت در شب قدر

عاشقان زیادی ایستاده جوشن کبیر را زمزمه می کنند و لحظه ها را قدر می دانند؛ با سوز دل هم صدا با میرداماد هر فراز را قرائت می کنند و رقص هر قطره اشک شان عاشقانه ترین تصویر را به نمایش می گذارد و حسرت را در دل جاماندگان از این صحن و سرا در شب تقدیرها غلیظ تر می کند.

جلوه هایی از شور بندگی در حرم امام رئوف(ع)/ از رقص اشک ها تا احیای خدمت در شب قدر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد، به بیست وسوم که می رسیم کم کم حسرت تمام شدن میهمانی خدا در دلت بیشتر خودنمایی می کند اما نمی شود خوشحال نبود وقتی در راه مکان مقدسی هستی که آرزوی خیلی ها احیای قدر در آنجاست، حرم امام رئوف که باشی دلت قرص می شود که امشب را با عنایت حضرتش بیشتر قدر می دانی.

هم قدمی در مسیر مقصود

با مردم مشهدالرضا(ع) هم قدم می شوم در مسیر مقصودی که امشب مقصد همه مسلمانان جهان است، می رویم تا قدر بیست وسوم را احیا بداریم و خدای متعال مقدر کند برای ما آنچه مصلحت است.

وارد حرم که می شوم صوت قرآن بر گوش جانم می نشیند و دلم را آرام می کند، هاشم روغنی، رضا کاشانی و ابوالفضل چمنی فضا را معطر به آیات مبارک سوره های عنکبوت، روم، دخان و قدر می کنند.

قرآن که تمام می شود به رسم همیشگی رو به گنبد دلربای حضرت رضا(ع)، زائر و مجاور همه به احترامش قیام می کنند؛ مجری زمزمه می کند «در این آستان عقده وا می شود، دل از قید غم ها رها می شود/ حریم علی ابن موسی الرضا(ع) است، که حاجت در اینجا روا می شود...» بی تاب عرض ارادت با صلوات خاصه حضرتش می شوم و زمزمه می کنم با همه صحن و سرا که یکپارچه می خوانند «ااَللّهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الِّرِضا المَرُتَضی...»

نوای دلنشین سرود با «بک یا الله»

حالا نوبت گروه سرود و هم خوانی عصر انتظار است، چند وقتی است که سرودخوانی جزو برنامه های ثابت حرم شده تا آنجا که تریبون نماز جمعه هم در اختیار سرود انقلابی قرار گرفته است و چقدر دلنشین نوای «بک یا الله» را هم صدا با هم سر می دهند.

رقص اشک ها عاشقانه ترین تصویر را به نمایش می گذارد

اکنون نوبت سید مهدی میرداماد است تا جوشن کبیر را قرائت کند، هر فراز را که می خواند حرم یکپارچه از نوای «سبحانَکَ یا لا اِله اِلا اَنت اَلغَوث اَلغَوث خَلِصنا مِنَ النّارِ یا رَب» می شود، صدای بندگان عاصی و امیدوار که دلی چرکین از گناه را به محضر حضرت دوست آورده اند تا برایشان پاکی از تیرگی ها و سیاهی را مقدر کند.

قرائت جوشن کبیر در حرم مطهر رضوی
منبع فارس
ثبت نظرات
captcha