قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۸۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من|اکبری: عدم انعطاف بانک ها، تولیدکننده ها را زمین گیر کرده است

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه متاسفانه عدم انعطاف بانک ها در قبال بخش تولید و کارگاه ها توانسته مشکلات جدی به وجود آورد گفت: قراردادهای تسهیلات ارائه شده بانک ها به اشخاص و تولیدکنندگان یکطرفه بوده و به سود آنهاست، ولی مردم مجبورند آن را امضا کنند.

فارس من|اکبری: عدم انعطاف بانک ها، تولیدکننده  ها را زمین گیر کرده  است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ، گفت: حدود  یک پنجم مراجعان به نمایندگان مجلس کسانی هستند که یا سرمایه گذاری کرده یا کارگاه و  کارخانه ای دارند که در گیر و دار وضعیت اقتصادی فعلی، بانک ها به آن فشار آورده و اموالشان را مصادره کرده اند. 

وی افزود: بانک ها در حالی که وضعیت معیشت تولیدکنندگان و کارخانه دارها بسیار سخت است اموال آنها را مصادره کرده و اجناس و وسایل شان را به مزایده گذاشتند و با این کار بانک ها در حقیقت کسی جرات و توان ورود به بخش تولید را ندارد. 

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: بخشی از تولید سرمایه است که این سرمایه از طریق تسهیلات ارائه شده از طرف بانک ها به آنها داده می شود. اما متاسفانه عدم انعطاف بانک ها در قبال بخش تولید و کارگاه ها مشکلات جدی را به وجود آورده است. 

وی افزود: این تولیدکنندگان یا ایده داشته و یا حرفه خاصی را پیگیری می کنند و وقتی با فشار بانک ها، کارگاه و کارخانه پلمب می شود، بخش تولید رها شده و عملا بیکاری در کشور توسعه پیدا می کند ضمن اینکه کار هم متوقف شده و شجاعت لازم را از تولیدکننده و یا سرمایه گذار می گیرد. 

اکبری گفت: قراردادهای تسهیلات ارائه شده بانک ها به اشخاص و تولیدکنندگان یکطرفه است، چون بانک آنها را تنظیم کرده و دریافت کننده تسهیلات به دلیل اجبار جهت دریافت تسهیلات، باید آن را امضا کند که این شرایط در حقیقت نشان دهنده منفعت طلبی بانک است و اقدامات آنها بی رحمانه و یکجانبه است. 

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: متاسفانه بانک ها به جای اینکه حامی تولید و تولیدکننده در کشور باشند بنگاه داری می کنند  و افرادی که به هر دلیلی مشکلی را در کار تولید خود داشته اند و یا عقب افتادگی در بخش تولید دارند و برای دریافت تسهیلات بانکی مراجعه می کنند با سخت گیری و بی رحمی زیاد حوزه بانکی مواجه می شوند. 

وی با بیان اینکه تعدادی از زندانیان در سوابق کاری خود کارآفرین بوده و سرمایه گذار و تولیدکننده هستند که در اثر فشارهای وارده بانک ها به چنین وضعیتی افتاده اند گفت: با بیکاری و تعطیلی تولید قطعا مشکلی بر مشکلات قبلی افزوده خواهد شد و عملا با این اقدام رونق تولیدی در کشور رخ نخواهد داد. 

مخاطبان گرامی با ثبت سوژه ای در بخش «فارس من» با عناوین «آقای رئیس جمهور شعار رونق تولید را اجرایی کنید» ، «درخواست حذف دیرکرد و بهره مرکب بانکی در راستای اشتغالزایی و رونق تولید» خواستار پیگیری این موضوع شدند. 

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha