پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۸۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با خوش شانس ترین زندانی تاریخ فرانسه آشنا شوید

فوران آتشفشان همیشه با خساراتی جدی همراه است و این موضوع صدها سال پیش جدی تر بود. یکی از نمونه های خطرناک فوران آتشفشان جهان را می توان آتشفشان پله دانست.

با خوش شانس ترین زندانی تاریخ فرانسه آشنا شوید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فوران آتشفشان همیشه با خساراتی جدی همراه است و این موضوع صدها سال پیش جدی تر بود. یکی از نمونه های خطرناک فوران آتشفشان جهان را می توان آتشفشان پله دانست.

یکی از خطرناک ترین و مرگبارترین آتشفشان های جهان، آتشفشان پله بود. در ماه مه 1902 این آتشفشان که در جزیره ای در فرانسه و در مجاورت کارائیب بود گدازه های خود را بر سر ساکنان شهر پرتاب می کرد. به همین دلیل نیز تقریبا تمام جمعیت 35 هزار نفری سنت پیر، را از بین برد.

اما در بین 2 بازمانده این ماجرای خونین نام یک نفر به چشم می خورد که محکوم و زندانی بود. او لودگر سیلباریس نام داشت که به سلولی انفرادی منتقل شده بود و در نتیجه سالم مانده بود. درواقع سلول انفرادی که وی در  آن قرار گرفته بود در زیرزمینی فاقد تهویه بود.

او روز قبل از فوران آتشفشان به یک نزاع وارد شد و به علت مجرم شناخته شدن در یک سلول بدون پنجره محبوس شد. او در جریان این حادثه دچار سوختگی و آسیب دیدگی پوستی شد اما زندگی اش را مانند بسیاری از شهروندان دیگر از دست نداد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha