پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۸۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آب شیرین پس از یک دهه وارد شبکه توزیع شهر خور شد

درسال جاری پس از یک دهه آب شیرین از چشمه بازیاب وارد شبکه توزیع شهر خور شد.

آب شیرین پس از یک دهه وارد شبکه توزیع شهر خور شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اصفهان به نقل از روابط عمومی آبفای استان اصفهان، محمدجواد فیروزی با اشاره به در مدار قرار گرفتن آب شیرین در شبکه توزیع آب شرب شهر خور گفت: دریک دهه اخیر به دنبال وقوع خشک سالی در  استان، آب دهی چشمه بازیاب که تنها منبع  تأمین کننده آب شیرین  شهر خور است بسیار کاهش یافته بود به طوری که از سال 88 تا پایان سال 97 دیگر آب شیرین وارد شبکه توزیع شهر خور نشده بود.

مدیر آبفای خور ادامه داد: در سال آبی جاری به دنبال بارندگی های قابل توجه در  این شهرستان، از ابتدای سال 98 آب شیرین وارد شبکه توزیع شهر خور شد و مردم بهره مند از آب شیرین در خانه های خود شدند.

وی به میزان آبدهی چشمه بازیاب پرداخت و عنوان کرد: بر اساس دبی سنجی های صورت گرفته در زمان ترسالی آبدهی این چشمه به بیش از 20 لیتر در ثانیه می رسد و در زمان خشک سالی حدود یک لیتر در ثانیه است.

فیروزی  با بیان اینکه در چند سال اخیر به دلیل وقوع خشک سالی آبدهی چشمه بازیاب به حدود یک لیتر در ثانیه کاهش یافت عنوان کرد: در سال های خشک که آبدهی چشمه بازیاب بسیار کاهش یافت مردم از شیرهای برداشت موجود در شهر آب شیرین موردنیاز را تأمین می کردند.

مدیر آبفای خور افزود: در حال حاضر 85 شیر برداشت در شهر خور موجود است که مردم در مواقعی که آب شیرین در شبکه موجود نیست از طریق این شیرهای برداشت آب شیرین مورد نیاز خود را تأمین می کنند، در واقع شهر خور دارای دو شبکه آب رسانی است که یک شبکه مختص به آب شیرین و شبکه ای دیگر مربوط به آب بهداشتی است.

وی به منابع آب بهداشتی شهر خور اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در حال حاضر 3 حلقه چاه تأمین کننده شبکه آب بهداشتی مردم خور است  این در حالی است که EC آب این چاه ها بین 5 تا 6 هزار در نوسان است که تنها می توان از این آب در جهت مصارف بهداشتی استفاده کرد.

فیروزی با بیان اینکه به منظور دسترسی پایدار مردم به آب شیرین اعلام کرد: برای اینکه مردم همیشه در خانه های خود از آب شیرین برخوردار شوند باید سیستم آب شیرین کن در شهر خور راه اندازی شود که طرح مطالعاتی این پروژه در دستور کار قرار دارد.

مدیر آبفای خور و بیابانک به راه اندازی آب شیرین کن در شهر فرخی پرداخت و اظهار داشت: با راه اندازی آب شیرین کن در شهر فرخی روزانه 500 مترمکعب آب شیرین تولید می شود که با مصرف بهینه مردم همین میزان آب برای دسترسی پایدار مردم به آب شیرین کفایت می کند

وی گفت: تا قبل از راه اندازی آب شیرین کن در شهر فرخی مردم از طریق 20 شیر برداشت آب شیرین خود را از آب انبارها تأمین می کردند.

انتهای پیام/63086/ج/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha