قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۸۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

المیادین: عبدالمهدی به زودی به تهران و واشنگتن سفر می کند

شبکه تلویزیونی المیادین لبنان گزارش داد که نخست وزیر عراق به زودی به ایران و آمریکا سفر خواهد کرد.دولت عراق بارها با ابراز نگرانی از تحولات و تنش اخیر در منطقه، از آمادگی بغداد برای میانجیگری بین تهران و واشنگتن خبر داده است.

المیادین: عبدالمهدی به زودی به تهران و واشنگتن سفر می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

شبکه المیادین لبنان گزارش داد که نخست وزیر عراق به زودی به ایران و آمریکا سفر خواهد کرد.

این شبکه سه شنبه (هفتم خرداد) به نقل از خبرنگار خود در عراق گزارش داد که «عادل عبدالمهدی»، در آینده نزدیک به تهران و واشنگتن سفر خواهد کرد.

دولت عراق بارها با ابراز نگرانی از تحولات و تنش اخیر در منطقه، از آمادگی بغداد برای میانجیگری بین تهران و واشنگتن خبر داده است.

عراق همچنین جزو کشورهای است که مشمول معافیت های تحریمی آمریکا علیه ایران است. به رغم هشدارهای واشنگتن علیه بغداد در خصوص تبادلات تجاری و روابط اقتصادی، کاردار سفارت آمریکا در بغداد اخیرا اعلام کرد که معافیت های خرید انرژی عراق از ایران ادامه خواهد داشت.

تحریم های آمریکا علیه ایران پس از آن بازاعمال شد که در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که کشورش را از توافق هسته ای با ایران خارج می کند. از آن پس، عراق همواره به دنبال کسب معافیت از تحریم های آمریکا علیه ایران بوده است.

عراق وابستگی زیادی به خرید انرژی از ایران و واردات کالاهای مختلف از این کشور دارد. مقامات عراقی بارها گفته اند که با تحریم های آمریکا علیه ایران همراهی نخواهند کرد. نخست وزیر عراق دسامبر گذشته تصریح کرده بود: «ما بارها و بارها موضع خود را در رابطه با تحریم های آمریکا علیه ایران تکرار کردیم، عراق بخشی از آنها نخواهد بود.»

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha