قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۸۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آمادگی ارائه خدمات ایرتاکسی با 100 فروند هواپیمای فوق سبک موجود

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: 100 فروند هواپیمای سبک و فوق سبک داریم و قرار است پس از یادداشت تفاهم نامه امروز فعال شود.

آمادگی ارائه خدمات ایرتاکسی با 100 فروند هواپیمای فوق سبک موجود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بعد از ظهر امروز یادداشت تفاهم اقدامات تجاری جهت تشکیل و توسعه هوانوردی عمومی در سازمان هواپیمایی کشوری به امضا رسید.

در این مراسم علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: امروز درباره بخشی از اویشن کشور که تاکنون مورد توجه نبوده است، تفاهم نامه ای به امضا رسید.

وی ادامه داد: در حوزه حمل و نقل هوایی هر زمان که خارج از بستر استاندارد حرکتی انجام دادیم بخش دیگری از صنعت دچار خسران شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: بعد از سال 1360 دولت وقت تصمیم گرفت در حوزه اقتصاد حمل و نقل هوایی ورود کند و این اقتصاد تکلیفی شد و همین به ایجاد زیان و خسران در همه بخش های حمل و نقل هوایی منجر شد.

عابدزاده ادامه داد: در هوانوردی عمومی قبل از انقلاب با نگاهی دیگر این موضوعات مورد توجه بود، اما پس از نرخ های تکلیفی هوانوردی عمومی در حوزه اقتصادی مقرون به صرفه نشد و به همین دلیل هوانوردی عمومی غروب کرد.

وی با اشاره به افول هوانوردی عمومی با ورود دولت و نرخ های تکلیفی گفت: با آزادسازی نرخ ها به تدریج زمینه توسعه حمل و نقل هوایی و هوانوردی عمومی فراهم شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه در حوزه اقتصاد حمل و نقل هنوز به اهداف لازم نرسیده ایم، گفت: حمل و نقل عمومی پایه توسعه حمل و نقل تجاری است.

عابدزاده با اشاره به امضای تفاهم نامه امروز گفت: در این باره لازم است بخش های مرتبط با صنعت نظیر شرکت فرودگاه ها، معاونت حمل و نقل، ستاد علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان هواپیمایی همکاری کنند.

وی گفت: در وهله اول در این حوزه درباره هواپیماهای فوق سبک تصمیماتی گرفته ایم و 100 فروند هواپیمای سبک داریم و قرار است، با اجرای این طرح این هواپیماها در فرودگاه ها فعال شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بستر مستقلی نیز در سازمان هواپیمایی کشوری در این باره راه اندازی و مجوزهای آن صادر شده است.

انتهای پیام/ب

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha