قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۸۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حمایت صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد از طرح های گردشگری و اشتغال زائی

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد گفت: این صندوق طرح های اشتغالزایی و گردشگری را مورد حمایت قرار داده و به آنها تسهیلات پرداخت کرده است.

حمایت صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد از طرح های گردشگری و اشتغال زائی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از یاسوج، کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 280 تفرجگاه طبیعی، 2 هزار و 700 اثر تاریخی و 750 اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی و مواهب و ظرفیت های بکر آن به عنوان یکی از مناطق گردشگری در ایران تبدیل شده است.

این استان سالانه و بویژه در فصل بهار و تابستان میزبان خیل عظیمی از مسافران و گردشگران است به طوری که هرساله با ورود انبوهی از گردشگران در ایام تعطیلات چند روزه  مواجه می شود.

اما عدم وجود اقامت گاه های مناسب و مطلوب و در خور شان گردشگری استان و عدم وجود مجتمع های گردشگری متنوع و مجهز از عمده مشکلات صنعت گردشگری استان است.

طبق گزارشات سالانه بیش از  3 میلیون نفر گردشگر به استان سفر می کنند و آمار استان حاکی از رشد 10 درصدی سالانه گردشگران دارد اما این میزان نیز  تاثیر چندانی در اقتصاد این استان ندارند زیرا زیرساخت های گردشگری لازم فراهم نیست و متاسفانه بار اسکان مسافرین و گردشگران بر خلاف سایر استانها و در غالب موارد بر دوش نهادهایی مثل آموزش و پرورش و شهرداری ها است.

احداث یک مجتمع بزرگ گردشگری و همچنین اقامتگاه های بوم گردی در منطقه ضروری به نظر می رسد که خوشبختانه صندوق کارآفرینی امید استان با اختصاص تسهیلات و حمایت از طرح های اقتصادی و گردشگری در تلاش برای ایجاد اشتغال و توسعه استان در همه ابعاد است.

ارسلان حسن پور مدیر صندوق کارآفرینی امید در همین خصوص به گفت: صندوق کارآفرینی امید جهت احداث بزرگترین مجتمع گردشگری روستایی در روستای دهنو شهرستان بویراحمد تسهیلاتی با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال پرداخت کرده است.

 مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد به دیگر اقدامات این صندوق اشاره کرد و ادامه داد:  پرداخت تسهیلات جهت احداث کارخانه تولید انواع سرکه بویژه سرکه سیب در منطقه کاکان شهرستان بویراحمد از تسهیلات خاص پرداختی است.

وی عنوان کرد: دهستان کاکان در شمال شهر یاسوج و در فاصله 35 کیلومتری این شهر در ارتفاعی بیش از 2000 متری از سطح دریا واقع شده است ودارای 13 روستا است. این دهستان  دارای 2000 هکتار باغ سیب است ولی هیچ گونه صنایع تبدیلی در این منطقه وجود ندارد و تنها 2 سردخانه نگهداری سیب در این منطقه موجود است. بنابراین با توجه به لزوم فرآوری و تبدیل محصول غالب این منطقه احداث این کارخانه ضروری به نظر رسید.

این مسوول به پرداخت تسهیلات طرح های تولید انواع میوه خشک در روستای نره گاه  شهرستان بویراحمد اشاره کرد و افزود: با توجه به تنوع انواع باغات میوه در شهرستان های استان لزوم احداث چنین طرح هایی لازم است.

این مسوول در خصوص پذیرش 2 طرح بزرگ پرورش شتر مرغ صنعتی  در شهرستان های بویراحمد و کهگیلویه با مجموع اعتبار13 میلیارد ریال گفت: طرح شهرستان بویراحمد بر اساس تجربه متقاضی که بعد از دریافت مبلغ 300 میلیون ریال تسهیلات خوداشتغالی از صندوق، مزرعه کوچکی در اطراف شهر یاسوج راه اندازی کرده و تاکنون موفق بوده و با توجه به اینکه مجدداً  با خرید یک  قطعه زمین به مساحت یک هکتار سعی در گسترش و توسعه آن را دارند پذیرش شد و طرح مربوط به شهرستان کهگیلویه هم 3 ماه پس از پرداخت تسهیلات دارای پیشرفت 90 درصدی است.

حسن پور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تسهیلات جهت طرح تولیدی و بسته بندی فرآورده های لبنی در شهرستان گچساران روستای امامزاده جعفر با اعتبار مصوب 20 میلیارد ریال، در ناحیه صنعتی امامزاده جعفر پرداخت شد.

این مسوول عنوان کرد: با توجه به اینکه در سال های اخیر تسهیلات زیادی از طرف صندوق کارآفرینی امید و بانک ها در زمینه پرورش گاو شیری در این شهرستان و شهرستانهای همجوار پرداخت شده بود لزوم احداث کارخانه تولید فرآورده های لبنی در این زمینه ضروری به نظر می رسید .لذا این طرح با حضور مدیر استان در جلسات کمیته فنی پذیرش و تسهیلات آن پرداخت شد.

 مدیر صندوق کارآفرینی امید استان در خصوص حمایت از ساخت اولین سردخانه نگهداری میوه با اعتبار مصوب 5 میلیارد ریال در شهرستان دنا روستای کوخدان گفت: بیش از 2000 هکتار باغ سیب در این منطقه وجود دارد ولی صنایع تبدیلی و سردخانه در این منطقه وجود نداشت که با حمایت صندوق این مهم عملیاتی شد.

حسن پور عنوان کرد: سال گذشته مبلغ 10 میلیارد ریال تسهیلات جهت احداث دو مزرعه پرورش مرغ صنعتی در شهرستان بهمئی(روستاهای قبر و قیصر) اختصاص یافت، همچنین 17 تفاهم نامه پشتیبان و حمایت مالی از مشاغل خانگی و کارگاهی با هماهنگی و همکاری دستگاه های مرتبط در شهرستان های مختلف استان بویژه گچساران و باشت منعقد شد.

وی حمایت از بیش از 20  طرح کاشت گیاهان دارویی(به لیمو، الوئه ورا، آویشن و ...)، حمایت از ایجاد اولین باشگاه ورزشی بانوان و راه اندازی اولین سردخانه نگهداری مواد غذایی در شهرستان بهمئی، حمایت از اولین طرح های بوم گردی استان(شهر سی سخت) و حمایت از ساخت اولین طرح بوم گردی در روستای دم طسوج شهرستان چرام را از دیگر اقدامات خاص صندوق کارآفرینی امید استان دانست.

انتهای پیام/82024

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha