پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۸۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش اختلالات عضلانی اسکلتی/شیوع ۷۰ درصدی گردن درد

رئیس سومین کنگره بین المللی و سی امین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران، گفت: پدیده شیوع بیماری های غیر واگیر، زنگ خطر جدی برای نظام سلامت همه کشورها است.

افزایش اختلالات عضلانی اسکلتی/شیوع ۷۰ درصدی گردن درد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس سومین کنگره بین المللی و سی امین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران، گفت: پدیده شیوع بیماری های غیر واگیر، زنگ خطر جدی برای نظام سلامت همه کشورها است.

محمد علی محسنی بند پی، در نشست خبری که به مناسبت برگزاری سومین کنگره بین المللی و سی امین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران که از ۲۲ تا ۲۴ خرداد ۹۸ در سالن همایش های برج میلاد برگزار می شود، افزود: با توجه به تغییر رویکرد بیماری ها از واگیر به غیر واگیر در جهان و ایران، لازم است که خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی در کشور، بیش از پیش مورد توجه وزارت بهداشت قرار گیرد.

وی با عنوان این مطلب که وزارت بهداشت مقصر اصلی خروج نخبگان فیزیوتراپی از کشور است، گفت: این موضوع ناشی از ضعف وزارت بهداشت است.

محسنی بند پی، ادامه داد: نظام درمان محور باید به نظام سلامت محور تغییر رویکرد بدهند.

وی با انتقاد از بیمه ها که خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی را تحت پوشش قرار نمی دهند، گفت: پوشش بیمه ای خدمات فیزیوتراپی مربوط به چهار دهه قبل است. در حالی که امروزه شاهد گسترده تر شدن خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی در جهان هستیم و ما باید این خدمات را تحت پوشش بیمه ها ببریم.

محسنی بند پی با اشاره به شیوع اختلالات عضلانی اسکلتی، افزود: کمر درد و گردن درد از شایع ترین این اختلالات است که با توجه به استفاده روز افزون از تکنولوژی، شاهد پیشی گرفتن شیوع گردن درد از کمر درد هستیم.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha