پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۸۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پینوکیو؛ پسری که هیچوقت متنبه نشد!

پینوکیو نام پسری است که تقریبا همه ما می شناسیم. پسری که هر بار دروغ می گفت با بلند شدن طول بینی خود رو به رو می شد و مرتب نیز فریب روباه مکار و گربه نره را می خورد. اما شاید بسیاری از افراد ندانند داستان اصلی پینوکیو چه در بخش جزئیات و چه در پایان بندی تفاوت هایی آشکار با نسخه کارتونی دارد. تذکر جدی ما این است که اگر پینوکیو را بیش از حد دوست دارید از خواندن ادامه این مطلب منصرف شوید.

پینوکیو؛ پسری که هیچوقت متنبه نشد!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پینوکیو نام پسری است که تقریبا همه ما می شناسیم. پسری که هر بار دروغ می گفت با بلند شدن طول بینی خود رو به رو می شد و مرتب نیز فریب روباه مکار و گربه نره را می خورد. اما شاید بسیاری از افراد ندانند داستان اصلی پینوکیو چه در بخش جزئیات و چه در پایان بندی تفاوت هایی آشکار با نسخه کارتونی دارد. تذکر جدی ما این است که اگر پینوکیو را بیش از حد دوست دارید از خواندن ادامه این مطلب منصرف شوید.

شاید کارلو کلودی نویسنده ایتالیایی تبار پینوکیو هرگز تصورش را نمی کرد که پینوکیو روزی به یکی از محبوب ترین شخصیت های کودکان تبدیل شود و حتی از روی این شخصیت کاراکترهای کارتونی و فیلم های متعددی ساخته شود.

اما پینوکیوی محبوب میلونها نفر درواقع با آن پینوکیویی که کارلو کلودی خلق کرده بود تفاوت هایی بسیار دارد. پینوکیویی که ما می شناسیم یک پسر ساده و مظلوم است که مرتب گول دو کاراکتر منفی یعنی گربه نره و روباه مکار را می خورد و به اعمالی دست می زند که بیش از آن که خودش در این اعمال مقصر باشد دیگران مقصرند. به همین خاطر است که وقتی بسیاری از ما در دوران کودکی شاهد رنج های پینوکیو و تبدیل شدن او به الاغ بودیم آرزو می کردیم هرچه سریعتر به حالت عادی خود باز گردد.

این پینوکیو که همه ما میشناسیم در نهایت و پس از بارها فریب کاراکترهای منفی را خوردن تبدیل به پسری خوب شد و پدر ژپتو را زا شکم نهنگ نجات داد.

اما جالب است بدانید که پینوکیو در دنیا داستان اصلی تا ابد پسرکی شرور ماند. درواقع  آخر وعاقبت پینوکیو در داستان کلودی زمین تا آسمان با عاقبت پینوکیو در داستان فیلم و سریال ها متفاوت است. پینوکیو در داستان اصلی، نه تنها متنبه نمی شود بلکه تا پایان با همان رفتارهای اشتباه خود پیش می رود ، به پدر ژپتو تهمت می زند و در نهایت نیز به دار آویخته می شود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha