قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۷۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صادرات خروجی از مرزهای کرمانشاه رشد ۲۷ درصدی داشت

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه، از افزایش صادرات خروجی از مرزهای استان در ۲ ماه سپری شده از سال جاری خبر داد.

صادرات خروجی از مرزهای کرمانشاه رشد ۲۷ درصدی داشت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از کرمانشاه، به نقل از اداره کل گمرکات استان کرمانشاه، خلیل حیدریاز افزایش صادرات خروجی از مرزهای استان طی ۲ ماه سپری شده از سال جاری خبر داد و اظهار داشت: میزان صادرات در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش رشد ۲۷ درصدی و از حیث وزن نیز رشد ۱۶ درصدی داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه افزود: طی ۲ ماه سپری شده از سال جاری ۴۷۱ میلیون و ۶۰۸  هزار و ۸۲۰  دلار کالا به وزن یک میلیون و ۲۸  هزار و ۱۹۷ تن از طریق مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد. 

وی گفت: از مجموع این صادرات،  ۲۸۳ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۵۲۶ دلار آن با وزن ۵۰۴ هزار و ۶۸۵ تن از طریق گمرک پرویزخان به خارج از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۴۸ درصد افزایش و از حیث وزن پنج درصد کاهش داشته است.

حیدری اظهار داشت: در این مدت صادرات خروجی از گمرک بازارچه مرزی سومار ۷۲ میلیون و ۵۳۲ هزار و ۷۷۸ دلار کالا به وزن ۱۴۹ هزار و ۵۰۷ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۵۵ درصد و از لحاظ وزنی ۱۶ درصد کاهش داشته است.

این مسؤول، صادرات خروجی از گمرک شیخ صله را  نیز ۴۱ میلیون و ۵۴۱ هزار و ۱۴۰ دلار کالا به وزن ۹۲ هزار و ۶۳۵ تن عنوان کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن و ارزش رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه در ادامه میزان صادرات خروجی از گمرک خسروی را ۶۴ میلیون و ۵۰۳ هزار و ۳۳۳ دلار کالا به وزن ۲۱۰ هزار و ۹۳۷ تن عنوان کرد و افزود: این میزان کالا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۴۳۲ درصد افزایش و از  لحاظ وزن ۲۳۱ درصد رشد داشته است.

وی گفت: طی ۲ ماه نخست سال جاری میزان صادرات خروجی از گمرک بازارچه مرزی شوشمی ۹ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۴۳ دلار کالا به وزن ۷۰ هزار و ۴۳۱ تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۲۵ درصد رشد و از لحاظ وزنی ۳۹ درصد کاهش داشته است.

حیدری عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سردکرد، هندوانه تازه، خربزه، میله های آهنی یا فولادی گرم نورد شده و تاب داده شده یا با تغییر شکل یافتگی های حاصل از نورد، انواع بستنی حتی دارای کاکائو،  کولرهای آبی خانه با هوادهی حداکثر هشت هزار فوت مکعب در دقیقه، لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، انواع دوغ، انواع ماست، کود شیمیایی و ظروف ملامین عنوان کرد.

انتهای پیام/پ

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha