قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۷۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکاوی خشم های بانوان در فوتبال/ زنانی که دست بزن دارند!

لیگ برتر فوتبال بانوان در دو هفته اخیر شاهد درگیری و خشونت های زیادی بوده که نظریه پردازان دلایل مختلفی را برای آن مطرح می کند.

واکاوی خشم های بانوان در فوتبال/ زنانی که دست بزن دارند!
رکت نکنیم. نکته دوم اینکه نگاه جنسیتی به موضوع باعث می شود به تحلیل درستی از خشونت های مذکور دست پیدا نکنیم. اینکه فکر کنیم چنین رفتارهایی از بیخ و بن نباید وجود داشته باشد از کجا نشأت می گیرد؟

این جامعه شناس ورزشی در ادامه صحبت هایش با بیان اینکه معتقدم صرفا تأخر در روند حرکت ورزش حرفه ای زنان باعث شده که ما به نسبت ورزش حرفه ای مردان، این قبیل رفتارها و برخوردها را با تأخیر مشاهده کنیم، تصریح کرد: موضوع این است که در ورزش حرفه ای فارغ از جنسیت، با تضارب جدی منافع روبرو هستیم. بازنده کسی نیست که صرفا بازی را باخته است، از آنجا که ورزشکار برای مشارکت حرفه ای در ورزش، از سایر جنبه های هویت ساز زندگی اش مثل خانواده، تحصیلات، شغل و غیره گذشته است، طبیعی است که واکنشش در قبال شکست و ناکامی شدیدتر و جدی تر است، این در حالی است که یک فوتبالیست زن حرفه ای در کشورمان، هنوز فاصله قابل توجهی را با فوتبالیست های حرفه ای مرد احساس می کند و این فاصله را نه تنها در درآمد که در توجه رسانه ها نیز می توان جستجو کرد.

شجیع یادآور شد: بنابراین معتقدم برای برخورد منطقی با مسأله خشونت های فیزیکی در ورزش زنان، باید ابتدا ماهیت ورزش حرفه ای زنان و پیچیدگی های آن را با دقت بررسی نمود و بعد اظهار نظر کرد. برخوردهایی که منجر به حذف صورت مسأله می شوند صرفا دارای کارکرد رسانه ای هستند و گره ای از گره های ورزش زنان باز نمی کنند.

دلایل و نکات مختلفی برای خشونت در ورزش زنان مطرح شده است که بسی جای تامل دارد. باید دید مسئولان ورزش کشورمان چقدر میتوانند برای جلوگیری از زد و خورد ها و درگیری ها در ورزش زنان راهکار اساسی ارائه دهند تا دیگر شاهد چنین رفتارهایی آن هم در قشر زنان که مادران آینده این مرز و بوم هستند نباشیم.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha