پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۷۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| پیشرفت ۸۰ درصدی تجهیز سرویس های بهداشتی و گردشگری بین راهی آذربایجان غربی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ساخت سرویس های بهداشتی بین راهی تحت نظارت این اداره کل به پایان رسیده و تجهیز آنها ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فارس من| پیشرفت ۸۰ درصدی تجهیز سرویس های بهداشتی و گردشگری بین راهی آذربایجان غربی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ارومیه، دو سوژه مردمی با عنوان «جواب هدر رفت بیت المال را چه کسی خواهد داد» و «چرا سرویس های بهداشتی بین راهی آذربایجان غربی از امکانات مناسب برخوردار نیست» در سامانه فارس من ثبت شده بودند که این دو موضوع مشابه را از مسؤولان مربوطه پیگیری کرده است.

در یکی از این سوژه ها آمده است: سالانه میلیاردها تومان از بیت المال مسلمانان صرف ساخت برخی اماکن بین جاده ای نظیر ساخت خانه های گردشگری بین راهی می شود که یک نمونه آن را می توان در جاده چالدران- خوی پایین تر از روستای کردکندی مشاهده کرد.

اما این بناها بعد از ساخت و تکمیل شدن بدون هیچ استفاده ای رها و در خوشبینانه ترین حالت به مکانی برای لانه سازی پرندگان تبدیل می شوند البته اگر در و پنجره و حتی آجرهای آن به تاراج نرود، حال باید دید آیا مسؤولانی که بدون هیچ گونه مطالعه و کارشناسی برای دریافت بودجه و ارائه گزارش کار دست به چنین اقداماتی می زنند، پاسخی در مقابل ملت دارند؟

در سوژه دیگر نیز مطلب مورد اشاره مخاطب این گونه بوده است: در کنار جاده های استان تعدادی سرویس بهداشتی وجود دارد که به هنگام مراجعه به این مکان ها متاسفانه نه آب و نه برقی در این مکان ها مشاهده نمی شود و این سرویس ها تنها نام و تابلو سرویس بهداشتی بین راهی را به یدک می کشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در ارتباط با این دو موضوع به گفت: در آذربایجان غربی خانه های گردشگری وجود ندارد و منظور از سخن هر دو مخاطب، همان سرویس های بهداشتی بین راهی است که در گذشته طبق تصمیم مدیران وقت مقرر شد تا در سطح کشور به تعداد هزار مورد سرویس بهداشتی بین راهی ساخته شود.

جلیل جباری افزود: بنابراین صدور مجوز و ساخت این سرویس ها بدون هماهنگی با دستگاه های خدمات رسان و تعیین مالکیت زمین آنها صورت گرفت و بدین ترتیب در حال حاضر تعدادی از این سرویس ها پس از پایان ساخت، شرایط بهره برداری را ندارند چرا که نه مالکیت مکان آنها مشخص است و نه دولت بودجه لازم برای خرید این مکان ها را دارد.

وی ادامه داد: همچنین شرکت های خدمات رسان مانند شرکت برق و آب که مکلف به ارائه خدمات به این مکان ها هستند، در حال حاضر به دلیل عدم وجود اعتبارات لازم نمی توانند خدمات لازم را به این سرویس ها ارائه دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اظهار کرد: در سطح استان ۳۷ سرویس بهداشتی بین راهی ساخته شده که ساخت ۱۵ مورد آنها توسط اداره کل میراث فرهنگی استان و بقیه توسط شرکت توسعه گردشگری ایران انجام شده است.

وی با بیان اینکه این اداره کل در حیطه وظایف خود این ۱۵ مورد را با رفع تمام نواقص به زودی به بهره برداری می رساند، عنوان کرد: در حال حاضر ساخت سرویس های بهداشتی تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به پایان رسیده و رفع نواقص و تجهیز آنها ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

جباری تصریح کرد: این اداره کل آمادگی دارد با کمترین قیمت این سرویس ها را پس از رفع نواقص کامل در اختیار متقاضیان قرار دهد تا آنها از این مکان ها بهره برداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: همچین اداره کل میراث فرهنگی به منظور بهره برداری و فراهم کردن شرایط این بهره برداری با دستگاه های اجرایی همچون علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر استان همکاری دارد.

انتهای پیام/ ۶۱۰۲۳/ پ

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha