پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۷۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من/ حمایت از فیلم سازان جوان اولویت حوزه هنری کردستان است

رئیس حوزه هنری کردستان گفت: حمایت از فیلم سازان جوان و کمک در مطرح نمودن و فراهم سازی زمینه های بروز استعدادهای آنان اولویت اصلی حوزه هنری کردستان است.

فارس من/ حمایت از فیلم سازان جوان اولویت حوزه هنری کردستان است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، من» ظرفیتی است که مردم به عنوان سردبیر خبرگزاری فارس مطالبات و مشکلات خود را مطرح می کنند و این رسانه موضوع را پیگیری کرده و نتیجه را نیز از طریق همین رسانه اطلاع رسانی می کند.

 «بودجه های فیلمسازی استان کردستان به کجا می رود؟» عنوان سوژه مردمی است که طی چند روز اخیر در سامانه «فارس من» خبرگزاری فارس کردستان قرار گرفته و تعدادی از فعالین این عرصه خواستار پیگیری موضوع از طریق این رسانه شده اند.

رئیس حوزه هنری کردستان اظهار کرد: حوزه هنری بر اساس سیاست های محوری و اهداف کلان خود فراهم ساختن زمینه رشد، شکوفایی و گسترش هنر مبتنی بر معرفت اسلامی و متعهد به ارزش های انقلاب اسلامی، بهره گرفتن از هنر در تبیین و ترویج مبانی و ارزش های اسلامی و فضایل اخلاقی، ایجاد زمینه رشد استعدادها و خلاقیت های هنری و ادبی از طریق شناسایی، جذب، تربیت و تقویت و معرفی هنرمندان برجسته استان را در راستای ایجاد جریان های هدایتگر هنری بر بنیاد تولید و نمونه آفرینی هنری و ادبی را در دستور کار خود قرار داده و این اهداف کلان بسته به شرایط در واحد های تخصصی با بهره گیری از اساتید و کارشناس زبده مورد توجه قرار می گیرد.

امین مرادی اضافه کرد: در بخش هنرهای تصویری و سینمایی ارتقاء تعمیق باورها و ارزش های دینی و گسترش آن در داخل و خارج از کشور و تبیین آثار زیانبار دوری از دین از طریق ترویج رفتارها، آداب، عادات و سنن پسندیده و اسلامی، ترویج و حفظ و گسترش ارزش های انسانی و فضایل اخلاقی جامعه، کشف، جذب و پرورش استعدادهای جوان و تلاش برای ارتقای توانایی و مهارت های فیلمسازان جوان، بسترسازی برای نوآوری و خلاقیت در عرصه تولید آثار سینمایی، حمایت از ایده ها و فیلم نامه های بدیع جوانان و مهیا نمودن بسترهای لازم برای تولید آثار ارزشی استعدادهای جوان را مورد توجه قرار داده است.

رئیس حوزه هنری کردستان افزود: در چند سال اخیر با حمایت های حوزه هنری و  بر اساس همین محورها توانستیم در راستای معرفی ظرفیت های بالای هنری هنرمندان جوان در سطح ملی و بین المللی حرکت کنیم و امروز کردستان به عنوان یکی از قطب های اصلی فیلم و فیلمسازی در کشور و جهان در بخش فیلم کوتاه مطرح است که گواه این مدعا حضور و کسب عناوین بسیار ارزنده تولیداتی است که با حمایت حوزه هنری و استعداد و نبوغ هنرمندان نصیب استان شده است.

وی اذعان داشت: روال کار در بخش هنرهای تصویری حمایت از جوانان و کمک در مطرح نمودن و فراهم سازی زمینه های بروز استعدادهای آنان است که نمونه آن را باید در هنرمندان جوان و با آینده جستجو کرد که حاصل همین نگاه هستند.

مرادی عنوان کرد: تیمور قادری، سامان حسین پور، آکو زندکریمی، بختیار خلیلی، آذر منصوری، رضا محمدی، جلال ویسی، نوید زارع، آرمین پورمحمد،کاوه جاهد، گیتا فیضی، شاهو احمدی و بسیاری دیگر از هنرمندان نوجوان و جوان که امروز در عرصه فیلم کوتاه از سرآمدان ایران و جهان محسوب می شوند نمونه هایی از جوانان موفق در این حوزه هستند که در کنار هنرمندان پیشکسوت به تولید اثر مشغول هستند و حمایت و هدایت آنان برعهده کارشناسان دغدغه مند حوزه هنری استان است.

وی اضافه کرد: در سال 97 به واسطه همین حمایت ها در بخش فیلم های 100 ثانیه ای، 25 اثر تولیدی کردستان در جشنواره دوازدهم بین المللی فیلم 100 به ثبت رسید و در دوره یازدهم نیز، عنوان برتر همین جشنواره به تولیدات حوزه هنری استان کردستان رسید که بسیار آمار خوب و نشان دهنده مسیر درست فعالیت در واحد مربوطه است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: در سال 97 در کنار فیلم های 100 ثانیه ای تولید بیش از 15 فیلم کوتاه را در بخش داستانی، مستند و پویانمایی نیز شاهد بوده ایم روندی که هر ساله تداوم داشته و سعی شده است سال به سال در کنار توجه به هنرمندان جوان سطح توقع خود را در راستای تولید آثار با کیفیت با توجه به جایگاه هنری فیلمسازان استان داشته باشیم.

مرادی خاطرنشان کرد: یک هنرمند برای تولید یک اثر باید طرح و فیلمنامه خود را با براورد کامل مالی و لیست عوامل تولید در اختیار واحد مربوطه قرار دهد و در صورت پذیرش در شورای ارزیابی آثار سینمایی متشکل از کارشناسان سینمایی و تأیید نهایی طرح در پروسه تولید قرار می گیرد و براساس چارچوب های مشخص شده و با نظارت کامل این طرح و ایده تصویب شده به فیلم تبدیل می شود.

وی گفت: حوزه هنری کردستان افتخار دارد در چندین سال گذشته با تأکید به اهداف تعیین شده و خط مشی های مشخص به حمایت از هنرمندان و استعدادهای جوان پرداخته و برنامه ها و تولیدات صورت گرفته با تأکید بر سهم بسیار ناچیز فرهنگ و هنر از بودجه جاری با همت و همدلی فی مابین حوزه هنری و هنرمندان به خلق اثر پرداخته و امیدواریم در سال های آینده نیز این روند پر افتخار با مساعدت مسئولین و تلاش هنرمندان با توجه به بسترهای فراهم شده همچنان پر رونق ادامه یابد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تصریح کرد: البته ذکر این مطلب را ضروری می دانم که این حمایت ها با وجود پایین بودن سهم اعتباری حوزه هنری استان نسبت انجام شده است.

انتهای پیام/2330/71

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha