قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۷۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شهردار سمنان خبر داد؛

افزایش ۸۸ درصدی عملکرد بودجه شهرداری سمنان در سال ۹۸

سمنان - شهردار سمنان از افزایش ۸۸ درصدی عملکرد بودجه این سازمان در سال ۹۸ خبر داد و گفت: تهیه طرح تفصیلی و تصویب طرح سیما و منظر شهری در زمره اقدامات سال جاری است.

افزایش ۸۸ درصدی عملکرد بودجه شهرداری سمنان در سال ۹۸

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید محمد ناظم رضوی شامگاه دوشنبه در نشستی با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات از افزایش ۸۸ درصدی عملکرد بودجه شهرداری سمنان در سال ۹۸ خبر داد و بیان کرد: تدارکات برای تدوین برنامه پنج ساله، ۲۰ ساله و چشم انداز شهر سمنان، راه اندازی دفاتر الکترونیک و کارت شهروندی شهر هوشمند سمنان و ارتقای فضای سبز شهری در زمره اقدامات شهرداری در سال جاری است.

وی با بیان اینکه پیگیری برای تصویب طرح تفصیلی و تهیه و تصویب طرح سیما و منظر شهری سمنان از دیگر اقداماتی است که در شهرداری پیگیری می شود، افزود: آغاز احداث پل غیر هم سطح امام حسن (ع)، احداث بوستان های زائر و مسافر و احداث پارک بانوان از پروژه های در حال آماده سازی شهرداری سمنان هستند.

توسعه فیبر نوری سمنان

شهردار سمنان گفت: تکمیل کمربندی جنوب سمنان، تکمیل شبکه فیبر نوری و راه اندازی مرکز پایش تصویری شهر سمنان، احداث شهرک ۲۰ هکتاری بازیافت، احداث شهرک ۵۲ هکتاری آسیا برای ساماندهی مشاغل مزاحم و صنوف آلاینده از جمله پروژه های شاخص شهرداری است.

ناظم رضوی بیان کرد: پیوستن شهر سمنان به لیگ شهرهای تاریخی جهان، تملک و مرمت خانه های تاریخی در جهت بازآفرینی شهری، ارتقا سرانه فضای سبز به ۱۱ متر مربع، افزایش چند برابری برنامه های فرهنگی و اجتماعی و ورزشی و پیگیری برای پیاده سازی و تولید مسکن امید در سطح شهر سمنان نیز در مجموعه شهرداری دنبال می شود.

وی افزود: با همکاری شهرداران مهدی شهر، شهمیرزاد، سرخه و درجزین در حال ایجاد کمربند سبز شهری هستیم اما متأسفانه به دلایل مختلف از این کار جلوگیری شده و لذا از استاندار سمنان می خواهیم دستور لازم را برای تسهیل این کار که نتیجه آن زیباسازی شهرها و حفظ محیط زیست است را صادر کند.

پیشنهاد ایجاد منطقه بازیافت در سمنان

شهردار سمنان درباره مطالبات شهرداری نیز، توضیح داد: مسائلی نظیر تفویض اختیارات هزینه کرد اعتبارات بازآفرینی به شهرداری ها، آمادگی در خصوص هزینه کرد و سرمایه گذاری در رابطه با آبگرم با توجه به پیشنهاد شورای شهر سمنان و اعطای اختیارات به شهرداری ها برای جذب محدود نیروی انسانی جوان و کارا در کنار افزایش اختیارات شهرداری ها در نحوه هزینه کرد بودجه آموزشی و پژوهشی و انعقاد قرارداد با مراکز مختلف آموزشی در زمره مسائلی است که خواستار تعیین تکلیف در قبال آن هستیم.

ناظم رضوی با بیان اینکه شهرداری سمنان به دنبال تعیین تکلیف نابسامانی های ایجاد شده در خصوص اساسنامه سازمان هایی که به موجب ماده ۵۴ قانون شهرداری تأسیس شده اند نیز است، تاکید کرد: امیدواریم شاهد تسهیل در روند نقل و انتقال و انتصابات در مجموعه شهرداری باشیم.

وی افزود: انتقال پس آب شهری توسط شهرداری، ایجاد شرکت بازیافت منطقه ای در حوزه پسماند با مشارکت چند شهرداری منطقه نیز از پیشنهادات شهرداری سمنان در سال ۹۸ است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha