قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۶۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دولت برای کاهش قیمت مسکن چه برنامه ای دارد؟

علوی، نایب رئیس کمیسیون عمران با ابراز اینکه در حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد، گفت: اگر این آپارتمان های خالی به بازار خرید و فروش و یا اجاره وارد شوند می تواند در کاهش قیمت مسکن و اجاره بها تاثیر موثری داشته باشد.

دولت برای کاهش قیمت مسکن چه برنامه ای دارد؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،
نایب رئیس کمیسیون عمران از تهیه و تدوین لایحه ای در دولت برای کاهش قیمت مسکن خبر داد.

سید احسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم، با بیان اینکه طرح مالیات بر سود سرمایه راهکاری برای کاهش قیمت مسکن است، گفت: این طرح در کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون فرعی تصویب شده و در حال بررسی در کمیسیون اقتصادی به عنوان کمیسیون اصلی است.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد خودرو و یا مسکن را برای سرمایه گذاری خریداری می کنند، افزود: بنابراین شخصی که چند دستگاه آپارتمان برای سرمایه گذاری خریداری کرده و این منازل خالی نگه داشته، باید مالیات آن را بپردازد.

نایب رئیس کمیسیون عمران با ابراز اینکه در حدود 3 میلیون و 400 هزار واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد، ادامه داد: اگر این آپارتمان های خالی به بازار خرید و فروش و یا اجاره وارد شوند می تواند در کاهش قیمت مسکن و اجاره بها تاثیر موثری داشته باشد.

علوی با اشاره به جلسه اخیر اعضای کمیسیون عمران با محمد اسلامی وزیر و معاونان وی که در محل این وزارتخانه برگزار شد، گفت: در این جلسه درباره طرح مجلس درباره مالیات بر سود سرمایه نکاتی مطرح شد و با توجه به اینکه طرح مذکور ایراداتی دارد، پیشنهاد شد که دولت لایحه مالیات بر سود سرمایه را تهیه و تدوین کند و در آینده ای نزدیک به مجلس ارائه دهد.

علوی با بیان اینکه با تصویب و اجرای مالیات بر عایدی سرمایه عملاً بازارهای مهم اقتصادی با ابزارهای مالیاتی ساماندهی می شود، تصریح کرد: این طرح در بسیاری از کشور های توسعه یافته اجرا می شود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha