قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۶۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بیش از ۳۰ کشته و ۲۰۰ مفقود در پی واژگونی قایق در کنگو

مقامات کنگو اعلام کردند که به دنبال غرق شدن یک قایق در دریاچه ای در این کشور تاکنون دست کم ۳۰ نفر کشته و ۲۰۰ نفر دیگر نیز مفقود شده اند. بسیاری از افرادی که در این قایق حضور داشته و هم اکنون در دریاچه "مای اِن دومبه" غرق شده اند، معلم بوده اند.

بیش از ۳۰ کشته و ۲۰۰ مفقود در پی واژگونی قایق در کنگو

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

مقامات کنگو اعلام کرده اند: به دنبال غرق شدن یک قایق در دریاچه ای در این کشور تاکنون دست کم ۳۰ نفر کشته و ۲۰۰ نفر دیگر نیز مفقود شده اند.

شهردار شهر "اینونگو" شب گذشته (یک شنبه) به رسانه ها اعلام کرد بسیاری از افرادی که در این قایق حضور داشته و هم اکنون در دریاچه "مای اِن دومبه" غرق شده اند، معلم بوده اند.

به گفته شهردار، از آنجا که وضعیت جاده های این منطقه بسیار نامساعد است این معلمان برای گرفتن دستمزدهای خود تصمیم به سفر با قایق گرفته بودند اما در بین مسیر دچار این حادثه دریایی شدند.

مقامات محلی می گویند: هنوز مشخص نیست که چرا با وجود شرایط نامساعد آب و هوایی در اواخر روز شنبه، بسیاری از این افراد روز یک شنبه با قایق سفر کرده اند.

بر اساس برآوردهای مقامات چند صد نفر در این قایق حضور داشته اند که تاکنون دست کم ۳۰ نفر کشته شده، بیش از ۸۰ نفر نجات یافته و ۲۰۰ نفر نیز هنوز مفقود هستند.

بنا بر گزارش آسوشیتد پرس، قایق ها در کشور پهناور کنگو به طور معمول بیش از ظرفیت خود مسافرگیری و بارگیری می کنند و از همین رو تخمین های مقامات مبنی بر شمار افراد حاضر در قایق معمولا کمتر از تعداد واقعی آن هاست.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha