قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۶۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ با امپراطور ژاپن دیدار کرد

ترامپ در دیدار با امپراطور ژاپن گفت روابط خوب میان توکیو و واشنگتن میراثی است که باید به نسل های دیگر منتقل شود.

ترامپ با امپراطور ژاپن دیدار کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دونالد ترامپ در ادامه دیدارهایش با مقامات ژاپنی، با امپراطور ژاپن دیدار کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «ان اچ کی»، ترامپ به عنوان اولین مهمان خارجی امپراطور «ناروهیتو» از زمان تاج گذاری، روز دوشنبه وارد کاخ سلطنتی شد.

ناروهیتو در مراسم ضیافت رسمی که به این مناسبت برگزار شد گفت ژاپن و آمریکا با پشت سر گذاشتن چالش ها توانستند به درک و اعتماد مشترک برسند.

او آمریکا و ژاپن را دو همسایه در دو سوی اقیانوس آرام برشمرد.

البته در این دیدار دو طرف اشاره ای به حمله اتمی آمریکا به هیروشیما و ناکازاکی در اواخر جنگ جهانی دوم که منجر به کشته شدن صدها هزار غیرنظامی ژاپنی شد، نکردند. 

ناروهیتو گفت: «روابط کنونی ژاپن-آمریکا بر اساس فداکاری ها و تلاش های مردم ایجاد شده است و صادقانه امیدوارم و همواره در قلب خود دارم که مردمان هردو کشور در صلح و کامیابی در جهان به شراکت خود ادامه داده و آینده ای پر از امید را رقم بزنند و همین طور دامنه روابط و همکاری ما گسترش یافته و پیوند بی نظیر بین ما تعمیق یابد».

ترامپ نیز اظهار داشت از این که اولین مهمان خارجی ناروهیتو است بسیار مفتخر است. او همچنین بیان داشت اتحاد میان ژاپن و آمریکا میراثی با ارزش و هدیه ای است که باید به نسل های بعد منتقل شود.

او گفت: «ما از پتانسیل نامحدود پیش رویمان استقبال می کنیم: همکاری در خطوط مقدم جدید در زمینه های تکنولوژی، فضا، زیرساخت ها، دفاعی، تجاری و بسیاری حوزه های دیگر پیمان های مشترک».

ترامپ روز شنبه برای دیداری ۴ روزه وارد «توکیو» شد. او بامداد دوشنبه با «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن نشست خبری مشترک برگزار کرد.

ترامپ در این نشست خبری اعلام کرد از میانجی گری ژاپن میان ایران و آمریکا استقبال می کند. او گفت: «می دانم که آقای نخست وزیر و کشور ژاپن روابط بسیار خوبی با رهبری ایران دارد، پس منتظر می مانیم تا ببینیم چه اتفاقی می افتد».

وی افزود: «واقعا اعتقاد دارم که ایران می خواهد یک توافق (جدید) انجام دهد. به نظر من این از زیرکی آنهاست. همچنین معتقدم که حصول آن (توافق) ممکن است».

او در پاسخ به این سوال با بیان اینکه پرتاب موشک های کوتاه برد کره شمالی را نقض تعهدات این کشور نمی داند، گفت: «کیم به دنبال ساخت ملتی با قدرت اقتصادی عظیم است... کیم به دنبال ساخت ملتی با قدرت اقتصادی عظیم است. البته با (سلاح) هسته ای چنین اتفاقی نمی افتد. فقط اتفاقات بد رخ می دهد».

آبه نیز در پاسخ به سوالی درباره روابط ژاپن با کره شمالی و مذاکرات خلع سلاح هسته ای آمریکا با این کشور توضیح داد: «احساس می کنم که باید بدون هیچ پیش شرطی با "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی دیدار کنم».

انتهای پیام/م

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha