قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۶۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرار ۶ زن داعشی بلژیکی از اردوگاه پناهندگان در سوریه

این ۶ زن داعشی که همه دارای تابعیت بلژیکی هستند، با کمک قاچاقچیان محلی توانستند از اردوگاه فرار کنند. طبق گزارش منابع رسانه ای به نقل از مسئولان محلی بعید به نظر می رسد که این ۶ زن داعشی خاک سوریه را ترک کرده باشند.

فرار ۶ زن داعشی بلژیکی از اردوگاه پناهندگان در سوریه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

العربیه خبر داد:منابع رسانه ای روز دوشنبه 27 ماه مه 2019 از فرار 6 زن داعشی از اردوگاه پناهندگان «الهول» در شهر حسکه در شمال شرقی سوریه خبر دادند.

این 6 زن داعشی که همه دارای تابعیت بلژیکی هستند، با کمک قاچاقچیان محلی توانستند از اردوگاه فرار کنند.طبق گزارش منابع رسانه ای به نقل از مسئولان محلی بعید به نظر می رسد که این 6 زن داعشی خاک سوریه را ترک کرده باشند.

رسانه ها می گویند با توجه به شرایط مرزی این 6 زن فقط می توانند وارد خاک عراق شوند اما هنوز مشخص نیست که آنها توانستند وارد خاک عراق شوند یا نه.

محمود کرو، یکی از مقامات محلی مسئول اردوگاه های آوارگان در مناطق تحت کنترل «نیروهای سوریه دموکراتیک» در پاسخ به یک سوال العربیه.نت، در باره سرنوشت این 6 زن داعشی گفت، از موضوع این زنان و مسیر آنها مطلع نیست اما این مسئول محلی قول داد که در باره پرونده آنها تحقیق و بررسی کند.

اردوگاه «الهول» بیش از 70 هزار پناهنده و آواره را در خود جای داده است از جمله 9 هزار زن که بیشتر آنها از همسران جنگجویان افراطی داعش هستند که در جنگ کشته شدند علاوه بر آن ده‎ها تن دیگر از ملیت های مختلف در این اردوگاه دیده می شوند اما غیر نظامیان اغلب آنها از مردم سوریه و عراق هستند که بر اثر شرایط جنگ مجبور شدند به این اردوگاه پناه ببرند.

در باره شرایط ترک این اردوگاه محمود کرو به العربیه، گفت:«تا کنون فقط تعداد کمی از مردم عادی که از اهالی مناطق الرقه، الطبقه و دیر الزور سوریه هستند مجاز به ترک اردوگاه شدند اما بیشتر افرادی که تاکنون نتوانستند منطقه را ترک کنند».

خروج شماری از سوری ها از اردوگاه

این مقام محلی در گفتگوی تلفنی العربیه نت گفت:«ازشنبه گذشته، روند ثبت نام برای کسانی که قصد ترک اردوگاه را دارند، آغاز شده است».

کرو افزود:«اغلب کسانی که در این اردوگاه هستند جز بازداشت شدگان در اردوگاه نیستند اغلب فرزندان این منطقه هستند که بر اثر جنگ در مناطق شان مجبور شدند به داخل اردوگاه پناه ببرند اما اکنون با پایان جنگ و پاکسازی منطقه از مین ها و غیر این افراد می توانند به مناطق خود بازگردند».

به نظر می رسد اجازه خروج غیرنظامیان از اردوگاه در چارچوب درخواست برخی از بزرگان عشایر منطقه صورت گرفته است.

مسئول اردوگاه گفت: «برای افراد خارجی که در این اردوگاه هستند سرنوشت این افراد با هماهنگی بین اداره امور خارجی اردوگاه و وزارت خارجه دولت یشان مشخص می شود و پس از تعیین تلکیف آنها از طریق کردستان عراق سوریه به مقصد کشورهایشان ترک می کنند».

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha