قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۶۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آنروا: غذای یک میلیون فلسطینی در غزه با کمک های جهانی تامین می شود

 سخنگوی آژانس امداد و اشتغال آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد که یک میلیون نفر در غزه غذای خود را با کمک های بشر دوستانه تامین می کنند.

آنروا: غذای یک میلیون فلسطینی در غزه با کمک های جهانی تامین می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  سخنگوی آژانس امداد و اشتغال آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد که یک میلیون نفر در غزه غذای خود را با کمک های بشر دوستانه تامین می کنند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری فلسطین الیوم، «سامی مشعشع» سخنگوی آنروا در غزه افزود: در سال 2000 میلادی 80 هزار نفر در غزه به کمک های بشر دوستانه نیاز داشتند.

وی گفت: آنروا از سال های گذشته با کسری بودجه مواجه بوده و باریکه غزه به خاطر محاصره همه جانبه این باریکه از سوی رژیم اسرائیل یکی از سخت ترین مکان ها برای ارائه کمک های بشر دوستانه است.

سخنگوی آنروا در غزه اضافه کرد کسری بودجه آژانس در سال گذشته به 446 میلیون دلار رسید که تقریبا یک سوم بودجه آژانس است و در سال جاری نیز این کسری بودجه 211 میلیون دلار برآورد می شود.

مشعشع با بیان اینکه در حال حاضر موضوع نگران کننده مربوط به بودجه فوق العاده آنروا است به طوری که آژانس تاکنون تنها 11 درصد از این بودجه که ارزش آن 288 میلیون دلار است را تامین کرده است، گفت: مساله خطرناک تر افزایش شمار کسانی است که زیر خط فقر قرار دارند.

آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی سال 1949 برای کمک و حمایت از آوارگان فلسطنیی در پنج منطقه شامل اردن، سوریه، لبنان، کرانه باختری و نوار غزه شکل گرفت.

دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، 31 اگوست 2018 (19 شهریور 97) اعلام کرد، واشنگتن کمک سالانه اش را که بیش از500 میلیون دلار برآورد می شد، به آنروا متوقف می کند.

قطع کمک های واشنگتن به آنروا پس ازآن صورت می گیرد که با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از کشورهای و نهادها بین المللی مانند اتحادیه اروپا، دولت ترامپ 14 می 2018 (24 اردیبهشت 1397) سفارت کشورش را از تل آویو به قدس اشغالی انتقال داد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha