پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۶۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حمله جنگنده های ترکیه به شمال عراق

جنگنده های ترکیه بامداد امروز مواضع گروهک شبه نظامی «پ.ک.ک» در شمال عراق را هدف حملات خود قرار دادند.نیروی هوایی ترکیه از جولای ۲۰۱۵ و درپی شکسته شدن توافق آتش بس موقت بین آنکارا و پ.ک.ک، مواضع این گروه در شمال منطقه کردستان عراق و کوهستان قندیل را به تناوب بمباران کرده است.

حمله جنگنده های ترکیه به شمال عراق

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

جنگنده های ترکیه بامداد امروز مواضع گروهک شبه نظامی «پ.ک.ک» در شمال عراق را هدف حملات خود قرار دادند.

در ادامه عملیات های برون مرزی و «ضد تروریستی» ترکیه علیه گروهک حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) جنگنده های این کشور مواضع این گروهک را در کوهستان قندیل عراق بمباران کردند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که جنگنده های نیروی هوایی این کشور بامداد امروز (دوشنبه) تعدادی از اهداف متعلق به پ.ک.ک شامل پناهگاه ها و انبارهای تسلیحات در مناطق «آواسین باسیان» و «هاکورک» را نابود کردند.

نیروی هوایی ترکیه از جولای ۲۰۱۵ و درپی شکسته شدن توافق آتش بس موقت بین آنکارا و پ.ک.ک، مواضع این گروه در شمال منطقه کردستان عراق و کوهستان قندیل را به تناوب بمباران کرده است.

گروه پ.ک.ک که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا تروریستی شناخته می شود، بعد از شکستن توافق آتش بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی را از سر گرفت. این گروه از سال ۱۹۸۴ مبارزه مسلحانه ای را با دولت ترکیه آغاز کرده است. بر اساس آمارهای رسمی ترکیه، بیش از ۴۰هزار نفر، که بیشتر از آنها غیرنظامی هستند، در این درگیری های ۳۰ ساله کشته شدند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha