پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۶۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نخستین پرواز هواپیماهای بدون سرنشین تولید تاجیکستان انجام شد

نخستین پرواز هوایپماهای بدون سرنشین تولید تاجیکستان در چارچوب یک کنفرانس علمی انجام شد.

نخستین پرواز هواپیماهای بدون سرنشین تولید تاجیکستان انجام شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در دوشنبه، کنفرانس بین المللی علمی و عملی تحت عنوان «مشاهده های فاصله ای و فناوری استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین»  در محل آکادمی علوم تاجیکستان برگزار شد.

در چارچوب این کنفرانس در محل فرودگاه منطقه «عبدالرحمان جامی»  هواپیماهای بدون سرنشین تاجیکستان و چین به نمایش گذاشته شدند.

طی این مراسم پرواز دو نوع هواپیمای بدون سرنشین، یکی با نیروی برق (باتری) و دومی با مواد سوخت، به نمایش گذاشته شدند و حدود دو ساعت در ارتفاع 600 متری پرواز کردند.

«فرهاد رحیمی» رئیس آکادمی علوم تاجیکستان با حضور در این مراسم گفت: استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین با اهداف علمی و تحقیقاتی در منطقه آسیای مرکزی تنها در تاجیکستان راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: این هواپیماها توسط متخصصان تاجیک فارغ التحصیل دانشگاه های روسیه، تاجیکستان و دوره های آموزشی چین مدیریت می شوند.

رحیمی عنوان کرد: قطعات یدکی برای این دستگاه ها در انستیتو فیزیک آکادمی علوم تاجیکستان تولید و  مورد آزمایش قرار می گیرند.

«عبدالستار سعیداف» معاون آکادمی علوم تاجیکستان نیز در این زمینه گفت: قیمت این هواپیماها که در حال حاضر در پارک فناوری های آکادمی علوم این کشور وجود دارند، حدود 20-25 هزار دلار را می باشد.

وی گفت: استفاده از چنین دستگاه ها امکان تعیین خسارات مالی عواقب بلایای طبیعی و زلزله در مدت کوتاه، نظارت بر محیط زیست و تاثیر انسان به آن را فراهم می کند.


انتهای پیام/
.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha