پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۶۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رفتار حضرت علی(ع) را در زندگی شاخص قرار دهیم

امام جمعه شهر محمودآبادگفت: حضرت علی(ع) در همه امور اساسی بشر یک شاخص است و باید از او در زندگی به عنوان یک الگو و شاخص بهره برد.

رفتار حضرت علی(ع) را در زندگی شاخص قرار دهیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام رشوندی از قزوین با اشاره به ویژگی های اخلاقی حضرت علی(ع) از او به عنوان شاخص در همه امور نام برد و اظهار کرد: علی(ع) در همه امور از جمله عدل، قرآن، سبک زندگی و حکومت داری باید مرجع قرار بگیرد.

وی افزود: نباید علی(ع) را تنها در یک حوزه و یک ویژگی الگو دانست بلکه علی(ع) مجموعه ای از خصوصیات است که مسلمانان با تأسی از آن می توانند در زندگی دنیا و آخرت به سعادت برسند.

امام جمعه محمودآباد اضافه کرد: شخصیت علی(ع) به گونه ای است که در عین سیاسی بودن عبادی است و در عین عبادی بودن سیاسی است و در عین اجتماعی بودن عاطفی است که گاهی انسان باور نمی کند کسی که سر از عمربن عبدود جدا می کند همان کسی است که از اشک یتیم اشک می ریزد و همان کسی است که برای فقرا شبانه انبان به دوش می کشد و نان می برد.

این کارشناس مذهبی تأکید کرد: جهان نیازمند تبیین سیره حضرت علی(ع) است، به همین جهت ما باید با الگوگیری از سیره علوی تلاش کنیم تا در جامعه راه حق را بشناسیم و آن را ترویج کنیم.

امام جمعه محمودآباد در ادامه از سیره آن حضرت، به عنوان نمونه بارز اقتصاد مقاومتی نام برد و افزود: سبک زندگی علی(ع) برای مدیران در حکومت اسلامی یک الگوی تمام عیار حکومتی است و نیاز است که مدیران امروز ما، این سبک را یادگرفته و پیاده سازی کنند.

وی با بیان اینکه جهان نیازمند تبیین سیره حضرت علی(ع) است، افزود: ما باید با الگوگیری از سیره علوی تلاش کنیم تا در جامعه راه حق را بشناسیم و آن را ترویج کنیم.

حجت الاسلام رشوندی در پایان یادآور شد: حضرت علی(ع)، آنقدر بزرگ بود که زمانه قدرت و تحمل شناخت او را نداشت و هیچ نویسنده ای با وجود نبوغ بسیار نیز قادر به ترسیم کلی انسان بزرگی چون امام علی(ع) و بیان تفکرات و اندیشه های ایشان نیست.

انتهای پیام/

 

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha