قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۶۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله مکارم: اینجا کشور اسلامی است؛ پخش سرودهای مبتذل با رقص در مدارس پذیرفتنی نیست / کنار گذاشتن حج، سیاست انگلیس است

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید گفت: اگر جناح بندی های سیاسی کنار زده شود و یک تیم قدرتمند اقتصادی فعال شود، وضعیت اقتصادی کشور متحول می شود.

آیت الله مکارم: اینجا کشور اسلامی است؛ پخش سرودهای مبتذل با رقص در مدارس پذیرفتنی نیست / کنار گذاشتن حج، سیاست انگلیس است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید گفت: اگر جناح بندی های سیاسی کنار زده شود و یک تیم قدرتمند اقتصادی فعال شود، وضعیت اقتصادی کشور متحول می شود.

وی در دومین شب از لیالی قدر در مدرسه امام کاظم(ع) قم افزود: مراقب باشیم جناح بندی های سیاسی و اختلافات، افراد و مسئولان را از یکدیگر جدا نکند.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: شب قدر شبی است بوده که مقدرات فرد از سوی خداوند متعال برای یک سال آینده تعیین شده و به امام زمان(عج) عرضه شده و آن حضرت نیز به آن صحه می گذارد.

آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: مقدرات یک سال آینده انسان طبق لیاقت و شایستگی های فرد تعیین شده و سرنوشت فرد از سرشانس یا قرعه کشی تعیین نمی شود.

آیت الله مکارم شیرازی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامه 47 کتاب شریف نهج البلاغه تصریح کرد: حضرت در این نامه تمام مردم را به رعایت تقوای الهی، نظم، کنار گذاشتن اختلافات و یاری گر مظلوم و دشمن ظالم بودن سفارش کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رسیدگی به امور یتیمان، نیکی به همسایگان، عمل به قرآن، نماز، زیارت خانه خدا، جهاد در راه خدا و امر به معروف و نهی از منکر از دیگر سفارش های امام علی (ع) در این نامه است.

آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: زیارت خانه خدا محور وحدت جامعه اسلامی بوده و هرگز نباید نسبت به آن کم توجهی شود، سیاست انگلیس همواره بر این بوده که مسلمانان حج را فراموش کنند چرا که به اعتقاد آنها تا زمانی که حج برپاست، مسیحیت در خطر است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر گفت: اینجا کشور اسلامی است و پخش سرودهای مبتذلی با رقص در برخی مدارس به هیچ وجه پذیرفتنی نیست، همچنین سند 2030 نیز یک سند کاملا استعماری بوده و نباید اجازه اجرای آن داده شود.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: هیچ یک از عبادات انسان بدون امر به معروف و نهی از منکر مقبول درگاه الهی نمی شود.

وی در ادامه گفت: اگر ما از فرزندان خود غافل شویم فضای مجازی، هواهای نفسانی و دیگر معضلات اجتماعی آنها را با خود خواهد برد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha