قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۶۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حجت الاسلام قربانپور؛

الگوگیری امت اسلامی از عدل علی(ع) بسترساز تحقق جامعه آرمانی است

اراک- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: الگوگیری امت اسلامی از عدالت محوری و دین مداری حضرت امیرالمومنان علی(ع)، بسترساز تحقق جامعه متعالی و آرمانی است.

الگوگیری امت اسلامی از عدل علی(ع) بسترساز تحقق جامعه آرمانی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام صفر قربانپور در گفت و گو با با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت حضرت امیرالمومنان علی ابن ابیطالب (ع)، اظهار داشت: حضرت علی (ع) الگوی برتر بشریت است و آن حضرت از خصایص ویژه علمی، اجتماعی، اخلاقی، اخلاص در عمل، شجاعت، عدالت، ایثار، وفاداری، صبر و بسیاری از ارزش های اخلاقی برخوردار بود که الگوی همه ما برای گام برداشتن در مسیر سعادت و رستگاری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: اخلاق مداری، عدالت ورزی و برپایی مساوات، مهمترین شاخصه حکومت امیرالمومنان علی (ع) بود و ایشان همواره اجرای قوانین دین و برپایی عدل و مساوات را مدنظر داشت.

قربانپور بیان کرد: حضرت علی (ع) عدل مجسم و مظهر حق است، وجود نازنینی که عدالت با ایشان نمایان شد و ظلم و ستم فرونشست. باید در عظمت شخصیت حضرت علی (ع) بیاندیشیم و از منش و سیره آن حضرت الگو بگیریم و حداکثر تلاش را داشته باشیم تا حق صاحب این روز را ادا کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطر نشان کرد: در عصر حاضر، جوانان پویا و با استعداد ایران اسلامی باید با الگوگیری از حضرت علی (ع) در راستای تحقق آرمان های انسانی و تعمیق باورهای دینی تلاش خود را به کار گیرند.

وی همچنین با اشاره ماه ضیافت الهی و شب های قدر تصریح کرد: شب های قدر در حقیقت برترین و پربرکت ترین شب های ماه مبارک رمضان و ضیافت الهی است، همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید شب قدر بهتر از هزار ماه است و نبی مکرم اسلام نیز فرموده اند شب قدر سرور تمام شب ها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: مسلمانان بایستی در چنین شب هایی با اظهار بندگی و عبودیت، احیای معنوی و ارائه حاجات خود به درگاه خداوند، از برکت و رحمت الهی بهره مند شوند. شب های قدر فرصتی برای تقاضا از درگاه الهی به منظور استغفار و بخشش گناهان ما است و بایستی خود را از این فرصت معنوی برخوردار سازیم.

قربانپور در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان امسال، یک هزار و ۱۲۰ مبلغ دینی به مناطق مختلف روستایی و شهری استان مرکزی اعزام شده اند و برپایی آئین جزء خوانی قرآن در نقاط مختلف از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان بوده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha