پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۶۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

موفقیت محققان کشور در بومی سازی سامانه های امنیت اطلاعات شبکه

محققان یکی از شرکت های فناور با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی سامانه بومی برای ثبت حملات و رخدادهای شبکه را تولید کردند که به گفته آنها در این سامانه امکان گزارش گیری از رخدادهای شبکه فراهم شده است.

موفقیت محققان کشور در بومی سازی سامانه های امنیت اطلاعات شبکه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدهادی مسلم یزدی از محققان این طرح ، عنوان محصول تولیدی و دانش بنیان این شرکت را سامانه SIEM یا مرکز عملیات امنیت دانست و گفت: این سامانه با ثبت حملات، اتفاقات و رخدادهایی که در شبکه رخ می دهد و گزارش گیری از آن، مدیر شبکه را به طور کامل در جریان اتفاقاتی که در شبکه رخ داده است، قرار می دهد.

وی سرویس SIEM را نوعی مدیریت متمرکز log ها و تهیه گزارش ها بر اساس نیازها توصیف کرد و یادآور شد: امروزه بسیاری از ارگان‎ ها و سازمان ها از این سرویس برای بررسی های امنیتی، تشخیص حوادث و کنترل آنها استفاده می کنند؛ چراکه سرویس ها و محصولات SIEM دو هدف اصلی "متمرکز کردن log ها" و "گزارش گیری برای کمک به سازمان ها و نهادها جهت شناسایی، آنالیز و کاهش مشکلات امنیتی" را دنبال می کنند.

یزدی افزود: بازار هدف و نهایی این محصول زیرساخت های حیاتی کشور مانند وزارتخانه ها، شرکت های نفت و گاز، شرکت های آب و برق منطقه ای و به طور کلی سازمان ها و اداراتی است که اطلاعات مهمی در داخل شبکه دارند.

این محقق با تاکید بر اینکه محصول این شرکت کاملاً داخلی است، از برنامه های صادراتی این محصول خبر داد و خاطر نشان کرد: می توانیم خدمات فنی و مهندسی و نرم افزار را در اختیار سایر کشورها قرار دهیم؛ از این رو طرح صادراتی مدونی تهیه شده که در حال عملیاتی شدن است.

وی کشورهای حوزه خلیج فارس مانند عمان و قطر را از بازارهای هدف این محصول ذکر کرد و ادامه داد: مزیت رقابتی این محصول نیروی متخصص است و این مزیت رقابتی باعث شده است که توانایی صادرات خدمات فنی و مهندسی را داشته باشیم؛ چون نیازی به مراجعه حضوری نیست و می توانیم از طریق اینترنت خدمات را ارائه دهیم.

یزدی با بیان اینکه این تحقیقات با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی اجرایی شد، یادآور شد: ما در مرحله تجاری سازی و برای توسعه محصول SIEM از تسهیلات این صندوق بهره مند شدیم که تا حدود زیادی به ما کمک کرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha