پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۵۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

8 خرداد؛ آغاز کوچ دام در مراتع مازندران

رئیس اداره امور عشایر جهاد کشاورزی مازندران گفت: هشتم خرداد ماه امسال کوچ عشایر در مازندران آغاز می شود و تا 15 خرداد ماه امسال ادامه دارد.

8 خرداد؛ آغاز کوچ دام در مراتع مازندران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سیدصمد کاظمی امروز در شهرستان ساری با بیان اینکه از هشتم خرداد ماه امسال کوچ عشایر در مازندران آغاز می شود، اظهار کرد: کوچ دام  تا 15 خرداد ماه امسال ادامه دارد؛ البته در شهرهای مختلف زمان آن متفاوت است.

وی بیان کرد: با توجه به بروز سیل به تمام استان ها ابلاغ شد که کوچ  دام را با تاخیر انجام دهند ولی طی برگزاری جلسات مختلف با اداره کل منابع طبیعی و همچنین بحث قشلاق دام  عشایر مازندران کوچ دام را با تاخیر انجام نمی دهند و کوچ دام از هشتم خرداد در استان مازندران آغاز خواهد شد.

رئیس اداره امور عشایر جهاد کشاورزی مازندران افزود: 20 هزار خانوار بهره بردار مرتع در سطح استان مازندران داریم ولی همه آنها عشایر نیستند و از این میان 5 هزار خانوار عشایر بوده و کوچ می کنند.

کاظمی با اشاره به برگزاری جشنواره قرق شکنی و کوچ عشایر روز هشتم خرداد ماه امسال در آلاشت سوادکوه، تصریح کرد: این جشنواره براساس سنت و آیین عشایر هر سال در یک بار در مراتع سطح استان برگزار می شود که در واقع عشایر به برکت وارد شدن در مرتع جشن و سرور برپا می کنند.

وی با بیان اینکه نمایش کوچ عشایر به صورت نمادین ازجمله برنامه های جشنواره قرق شکنی و کوچ عشایر محسوب می شود، یادآور شد: همچنین جشنواره قرق شکنی و کوچ عشایر را در شهرستان تنکابن در  پایان خرداد ماه امسال نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/86034/ج

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha