پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۵۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

غروب امروز شهروندان تهرانی در خانه بمانند/حضور در حاشیه رودها و مسیل ها ممنوع

مدیر روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: توصیه می شود که غروب امروز شهروندان حتی المقدور در خانه بمانند و از تردد غیرضروری و حضور در فضاهای باز، مجاورت ساختمان های متروکه و درحال ساخت و درختان خشکیده و بزرگ پرهیز کنند.

غروب امروز شهروندان تهرانی در خانه بمانند/حضور در حاشیه رودها و مسیل ها ممنوع

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، داوود پنهانی مدیر روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران درخصوص وقوع طوفان و وزش باد شدید در تهران گفت: برابر اخطاریه سازمان هواشناسی کشور مبنی بر احتمال بارش رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در برخی از استان های کشور از جمله تهران و همچنین احتمال وقوع تگرگ و سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه ها و مسیل ها در شمال شرق استان تهران لازم است شهروندان مواردی را رعایت کنند.

وی افزود: توصیه می شود که شهروندان حتی المقدور در خانه بمانند و از تردد غیرضروری و حضور در فضاهای باز، مجاورت ساختمان های متروکه و درحال ساخت و درختان خشکیده و بزرگ پرهیز کنند.

مدیر روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران با بیان اینکه باید اجسام معلق مانند گلدان و اشیاء رهاشده در محوطه تراس و پشت بام را تثبیت یا جمع آوری کرد، گفت: استفاده از موتورسیکلت و دوچرخه در این شرایط بسیار خطرناک است. لازم است شهروندان از حضور در کنار تیرهای برق و کابل های فشار قوی نیز خودداری کنند.

پنهانی اضافه کرد: همچنین شهروندان در صورتی که در خانه هستند نباید در تراس و پشت بام حضور پیدا کنند و تا پیش وزش شدید باد، لباس و اجسام سبک را از بند رخت، تراس و پشت بام بردارند.

مدیر روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: فاصله گرفتن از ساختمان هایی با نمای شیشه ای، پرهیز از رفتن به نقاط بلند و دوری از درختان هنگام وقوع صاعقه و رعد و برق، فاصله گرفتن از سیم های رها شده برق و عدم استفاده از پل های عابر پیاده در صورت تشدید توفان از دیگر توصیه هایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: به شهروندان مستقر در خودرو نیز توصیه می شود تا هنگام رانندگی در طوفان از درختان و تیرهای برق فاصله بگیرند و داخل خودرو بمانند و رانندگان نیز با سرعت مطئمنه به رانندگی ادامه دهند و اگر با حجم زیادی از گرد و خاک مواجه شدند، خودروی خود را در حاشیه امن مسیر متوقف کنند.

پنهانی افزود: همچنین با توجه به احتمال سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها لازم است شهروندان از حضور در حاشیه رودها و مسیل ها خودداری کنند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha