پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۴۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اجرای طرح های «یارانه دستمزد» و «اشتغال عمومی» در مناطق سیل زده لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از اجرای طرح های «یارانه دستمزد» و «اشتغال عمومی» برای جذب نیروی بیکار در مناطق سیل زده استان خبر داد.

اجرای طرح های «یارانه دستمزد» و «اشتغال عمومی» در مناطق سیل زده لرستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی آشتاب امروز در خرم آباد، با اشاره به پرداخت بیمه بیکاری به سیل زدگان لرستانی اظهار کرد: همه کارگاه هایی که در مناطق سیل زده دچار خسارت شده و دارای نیروی بیکار هستند ضمن مورد حمایت قرار گرفتن، شرایط دریافت مستمری را نیز دارند.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا 300 نفر از سیل زدگان استان برای دریافت مستمری مراجعه کرده اند که تاکنون پرونده 286 نفر از آن ها برای دریافت مستمری به سازمان تأمین اجتماعی ارجاع داده شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در خصوص پرداخت مستمری بیمه بیکاری به افراد خویش فرما و خوداشتغال سیل زده نیز افزود: وزارت تعاون طرحی را برای حمایت از این گروه آسیب دیده به هیات دولت تقدیم کرده که در صورت مصوب شدن به مدت سه ماه بیمه بیکاری به آن ها تعلق خواهد گرفت.

آشتاب همچنین از اجرای طرح «یارانه دستمزد» در مناطق سیل زده استان خبر داد و گفت: کلیه کارگاه های مناطق سیل زده چنانچه با حفظ اشتغال اقدام به جذب نیروی کار جدید کنند وزارت تعاون یک سوم حداقل دستمزد را به مدت یک سال پرداخت می کند.

وی بیان داشت: «اشتغال عمومی» طرح دیگری است که در راستای جذب نیروی بیکار در مناطق سیل زده در حال اجرا است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه دبیرخانه طرح اشتغال عمومی در پلدختر راه اندازی شده است، تصریح کرد: در این طرح از نیروی بیکار مناطق سیل زده جهت بازسازی، بهسازی، لایروبی و ساخت وساز به مدت 100 روز استفاده می شود، ضمن اینکه معادل دو سوم حداقل دستمزد نیز به این افراد پرداخت می گردد.

انتهای پیام/85018

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha