قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۴۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کجا را نشانه گرفته اند؟!

کاخ سفید چه به لحاظ مدیریتی و اقتصادی و چه از منظر همراهی افکار عمومی در داخل، در موقعیتی نیست که بخواهد تجربه جنگ های پرهزینه و بی فایده افغانستان و عراق که میلیون ها نفر کشته و مجروح بر جای گذاشت را دوباره تکرار کند.

کجا را نشانه گرفته اند؟!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «منصور حقیقت پور» در روزنامه «حمایت» نوشت:

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا که دولت متبوعش بارها از قرار داشتن همه گزینه های ضد ایرانی روی میز تصمیم گیران واشنگتن خبر داده بود، به تازگی اعلام کرده است که هیچ کس در کاخ سفید به دنبال جنگ با ایران نیست! این در حالی است که «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا با اعلام خبر اعزام ناو «آبراهام لینکلن» و بمب افکن های «بی – 52» به منطقه، بر طبل جنگ کوبیده و «دونالد ترامپ» نیز بارها به صورت مستقیم و غیرمستقیم جمهوری اسلامی را به حمله نظامی تهدید کرده است.

از ابتدا هم معلوم بود که آمریکایی ها مرد جنگ نیستند و اساساً فاقد توان لازم برای به راه انداختن یک جنگ تمام عیار نظامی هستند. کاخ سفید چه به لحاظ مدیریتی و اقتصادی و چه از منظر همراهی افکار عمومی در داخل، در موقعیتی نیست که بخواهد تجربه جنگ های پرهزینه و بی فایده افغانستان و عراق که میلیون ها نفر کشته و مجروح بر جای گذاشت را دوباره تکرار کند. بنابراین، هارت و هورت یانکی ها چیزی جز مانور جنگ و شاخ وشانه کشیدن نبود و همه عقلای آمریکایی نیز سردمداران کاخ سفید را از فرو افتادن در باتلاق جنگ با ایران که می تواند کابوس جنگ ویتنام را برای آن ها زنده کند، بر حذر داشته اند.
اما نکته اصلی ماجرا اینجاست که پمپئو هدف و قصد اصلی واشنگتن را از هیاهو برای جنگ و به موازات آن، تحریم ها برملا کرده و گفته است: «ما نمی خواهیم به ایران اجازه دهیم که برنامه موشکی خود را توسعه دهد و برای جلوگیری از دستیابی آن ها به منابع انجام این کار، مشغول کارزاری دیپلماتیک و اقتصادی هستیم.» علاوه بر این، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم در گفتگویی با خبرگزاری انگلیسی رویترز صراحتاً اعلام کرد که «سیاست فشار حداکثری» علیه ایران با هدف وادار کردن رهبران ایران برای آمدن به پای میز مذاکره اتخاذشده است. به عبارت ساده تر، تمام سناریویی که دولت ترامپ از سال 2016 به این سو تا بحال در حال نگارش آن بوده، بر مبنای کشاندن ایران به پای میز مذاکره به منظور محدود کردن توان موشکی طراحی شده است، ضمن اینکه در کنار آن، علی الدوام به نقش پر رنگ منطقه ای کشورمان تصریح کرده و خواستار محدود شدن آن بوده اند.
آمریکایی ها چه در دولت ترامپ و چه در دولت اوباما بر این خواسته نامشروع خود اصرار داشته و دارند، حال آنکه توانمندی های دفاعی و تهاجمی ایران ابداً قابل بحث، مذاکره یا معامله نیست و تنها در شرایطی توسعه قابلیت های موشکی را متوقف می کنیم که تهدیدی متوجه امنیت ملی کشور نباشد. همان گونه که پیش از این اعلام کرده ایم، برد موشک های کشورمان متناسب با تهدیداتی است که از ناحیه رژیم های متخاصم وجود دارد و به همین دلیل است که اهداف حیاتی رژیم صهیونیستی و پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایرانی است. درحالی که آمریکایی ها زرادخانه هسته ای را زیر سر صهیونیست ها قرار داده اند، عربستان سعودی را به رآکتورهای هسته ای با قابلیت تولید مواد لازم برای تولید کلاهک های هسته ای تجهیز کرده و ناوگان هسته ای و غیرهسته ای خود را به منطقه آورده اند، خنده دار است که جنایتکارترین دولت تاریخ جهان از جمهوری اسلامی بخواهد که برد موشک های خود را آن هم از طریق مذاکره تحت فشار کاهش دهد، زهی خیال باطل!
توسعه، تحقیقات و توانمندی های موشکی یک موضوع حیثیتی برای جمهوری اسلامی است و دست چدنی آمریکا از زیر دستکش مخملی، این بار هم هویدا و معلوم شد که منظور مستأجر کاخ سفید و اعوان وانصارش از مذاکره چیست. قابل توجه آقایان آمریکایی که ایران اسلامی برای حفاظت از عرض، آبرو و کیان اسلامی نیازمند قوی شدن است و چنانچه بنا باشد که مطابق میل آمریکایی ها رفتار کنیم و برآیند مذاکره به ضرر ما باشد، قطعاً امنیت کشور در معرض مخاطرات جدی قرار خواهد گرفت. به تعبیر رهبر حکیم انقلاب «مذاکره یعنی معامله؛ یعنی یک چیزی بدهی، یک چیزی بگیری. آنچه در این معامله مورد نظر او است، درست نقاط قوت جمهوری اسلامی است؛ مذاکره را روی این می برند. نمی گویند بیایید راجع به آب و هوا، راجع به منابع طبیعی، راجع به محیط زیست مذاکره کنیم، میگویند بیایید درباره سلاح دفاعی شما مذاکره کنیم؛ شما چرا سلاح دفاعی دارید؟ خب سلاح دفاعی برای یک کشور ضروری است. این ها میگویند بیایید روی این مذاکره کنیم؛ مذاکره کنیم یعنی چه؟ یعنی شما اگر چنانچه فرض کنید موشک می سازید با فلان بُرد، با فلان دقت، این برد را کم کنید به طوری که به پایگاه ما که آمریکا هستیم نرسد که اگر ما یک روز شما را زدیم، شما نتوانید جواب ما را بدهید... هیچ ایرانی غیرتمند و باشعوری نمی رود راجع به نقاط قوت خودش با طرف مقابل معامله کند» (24 اردیبهشت 98)
با این بیان و با عنایت به آیات قرآن کریم در خصوص لزوم تقویت رعب آور بنیه دفاعی به نحوی که دشمن حتی حمله و تهدید را هم به مخیله خود راه ندهد، جمهوری اسلامی محکوم به قوی شدن و افزایش ظرفیت های دفاعی خود است. در طول سالیان پس از پیروزی انقلاب، کشورمان نه به خاک دیگران تعرض کرده و نه کشوری را تهدید کرده و تنها جایی که از تهدید و هجمه سخن به میان آورده، زمانی بوده که مورد تهدید نظامی قرارگرفته است؛ مثل زمانی که رهبر معظم انقلاب فرمودند که چنانچه از صهیونیست ها غلطی سر بزند، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم.
از سوی دیگر، دکترین نظامی کشور نیز بر پایه «بازدارندگی» و «دفاع» تدوین شده و این واقعیتی است که حتی به تائید جوامع اطلاعاتی آمریکا رسیده است. به قول «نوآم چامسکی»، اندیشمند و نظریه پرداز شهیر آمریکایی، «کاخ سفید به طور مداوم، ایران را تهدیدی برای صلح جهان تلقی می کند و این در حالی است که منابع اطلاعاتی آمریکا گزارش داده اند که دکترین نظامی ایران بسیار تدافعی و برای کند کردن حمله و پیشبرد یک راه حل دیپلماتیک برای دشمنی ها طراحی شده است.» اما نکته ای در این همه اصرار و ابرام واشنگتن بر خلع سلاح موشکی ایران وجود دارد که چامسکی با ظرافت، به آن اشاره کرده است: «برای آمریکایی ها که می خواهند آزادانه در منطقه وحشیگری و اعمال خشونت کنند، بازدارندگی یک تهدید غیرقابل تحمل و حتی بدتر از مقاومت موفقیت آمیز ایران است.»
از این منظر، ترامپ و به طورکلی هیئت حاکمه آمریکا، توان موشکی جمهوری اسلامی را «تهدیدی غیرقابل تحمل» می دانند که باید به آن ها گفت چاره ای جز نظاره گر بودن این قدرت ندارند، چراکه فاقد توان و قدرت برای مقابله آن هستند و اگر می توانستند با حمله نظامی، قدرت بازدارنده موشکی کشورمان را کاهش دهند یا از بین ببرند، لحظه ای تردید نمی کردند. لذا تحریم و پیغام و پسغام فرستادن حاکی از این واقعیت است که به اصطلاح ابرقدرت جهان، عجز خود را در برابر قدرت بلامنازع منطقه ای انقلاب اسلامی فریاد زده و سخنی از سر ناتوانی بر زبان رانده است. جمهوری اسلامی تسلیم هیچ ابرقدرتی نمی شود، برای تعیین مقدرات خود منتظر اجازه هیچ کشوری نمی ماند و به مصداق آیه 60 سوره انفال، با تمام عِدّه و عُدّه خود، هر نیرویی در کف قدرت دارد، برای مقابله با دشمنان آماده و تجهیز خواهد کرد.                                     

انتهای پیام/

 

 

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha