قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۴۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| احمدپور: ادامه پروژه گازرسانی چهاردانگه منوط به همکاری اداره راه است

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران گفت: تکمیل بهره برداری پروژه گازرسانی به منطقه چهاردانگه مازندران بستگی به همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای دارد.

فارس من| احمدپور: ادامه پروژه گازرسانی چهاردانگه منوط به همکاری اداره راه است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان ساری، تعدادی از مخاطبان این رسانه در سامانه فارس من خواستار پیگیری دلیل تاخیر در اجرای پروژه گاز رسانی منطقه چهاردانگه مازندران شدند.

تاکنون چندین بار این موضوع را از مسؤولان و متولیان دستاندار کار پیگیری کرده  و تا حدودی روند اجرای پروژه در وضعیت مناسب قرار داشت، سیل اخیر و اختلاف نظرهای مسؤولان حمل و نقل و نگهداری راه با متولیان شرکت گاز زمینه تاخیر در اجرای این پروژه را فراهم کرده است.

مسؤولان استانی قول بهره برداری این پروژه را در مردادماه سال جاری داده بودند که به دلیل اختلاف نظرهای به وجود آمده پیش بینی می شود که این پروژه در زمان بندی اعلام شده به بهره برداری نرسد.

احمدپور مدیرعامل شرکت گاز مازندران در این زمینه در گفت وگوی اختصاصی با ، در ارتباط با آخرین وضعیت پروژه گازرسانی منطقه چهاردانگه مازندران و در پاسخ به این سؤوال که آیا زمینه تعطیلی این پروژه فراهم شده است، گفت: در حال حاضر این پروژه متوقف نشده است مگر اینکه با اداره کل حمل و نقل و نگهداری راه ها دچار مشکل شویم.

وی در پاسخ به این سؤوال که مشکل شما با اداره کل حمل و نقل و نگهداری راه ها چیست، افزود: این مجموعه معتقد است که عملیات لوله گذاری نباید در محدوده راه ایجاد شود در صورتی که در این محور بحث حریم جاده وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران یادآور شد: با توجه به ضوابط اداره راه یک طرف از محدوده این مسیر بالای کوه و در سمت مقابل داخل دره باید تاسیسات خودمان را ایجاد کنیم.

وی یادآور شد: قانون رعایت حریم راه برای مسیرهای جلگه ای و کویری قابلیت اجرایی دارد، در مازندران و کوهپایه امکان رعایت حریم محورها وجود ندارد.

احمدپور با اعلام اینکه تا حدودی همکاری وجود دارد، خاطر نشان کرد: این موضوع قابل حل است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به قول های مسؤولان استانی این پروژه در موعد مقرر که همان مرداد ماه اعلام شده به بهره برداری می رسد، افزود: سیل اخیر استان تا حدودی مشکلات جدی برای پروژه های در حال انجام ایجاد کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران یادآور شد: همه پروژه ها با تاخیر انجام می شود و اگر قرار است با توجه به مشکلاتی که اداره راه برای ما ایجاد می کند، تا حدودی با تاخیر در اجرای پروژه مواجه می شویم.

وی با اعلام اینکه اصلا علاقه ای به تاخیر در اجرای پروژه ها نداریم، گفت: همه تلاش ما این است که قبل از سرما این پروژه به بهره برداری برسد.

احمدپور در پاسخ به این سوال که در حال حاضر لوله ها در مسیر راه تا حدودی ممکن است مخاطرات جدی برای مسافران ایجاد کند، افزود: رفع همه این مشکلات در گرو همکاری اداره حمل و نقل و نگهداری راه های استان مازندران است.

وی در ارتباط با بحث تعرفه گاز در مناطق کوهستانی با توجه به سرمای هوا،گفت: وضعت هوای مناطق استان توسط اداره کل هواشناسی به مدیران این سازمان در تهران اعلام و در مرکز در این ارتباط تصمیم گیری می شود.

پروژه گاز رسانی از استان سمنان به مازندران در سال 96 با هدف تامین کسری سوخت مورد نیاز استان مازندران با حضور زنگنه به بهره برداری رسیده است.

پس از تکمیل این پروژه بحث گاز رسانی به مناطق کوهستانی چهاردانگه و دودانگه در دستور کار بوده و بر اساس قول های مسؤولان استانی این پروژه قرار بود در سال 97 به بهره برداری برسد، با وجود گذشت یک سال اختلاف نظرهای مسؤولان راهداری و شرکت گاز در نحوه اجرای پروژه بیم تاخیر در اجرای این پروژه  در سال جاری هم وجود دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران اعلام کرد که همه تلاش ما این است که این پروژه در سال جاری و پیش از آغاز فصل به اتمام برسد.

انتهای پیام/86004/ج

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha