پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۴۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آغاز روش های کاربردی برای افزایش تولید در اراضی دیم

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت گغت: روش های کاربردی برای افزایش توان تولید اراضی دیم و کاهش ریسک درکشور آغاز شده است.

آغاز روش های کاربردی برای افزایش تولید در اراضی دیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل عباس کشاورز  در بازدید از مزارع ایستگاه تحقیقات آراللو و بخش های خصوصی دشت اردبیل با اشاره به آغاز روش های کاربردی برای افزایش توان تولید اراضی دیم و کاهش ریسک درکشور اظهار کرد: در خصوص افزایش تولید و مدیریت آب در مورد محصول گندم گام های خوبی برداشته شده است.

وی با اشاره به وجود ۶میلیون هکتار زمین دیم در کشور افزود: بایستی به این مساله مهم توجه بیشتری کنیم و وزارت جهاد کشاورزی با توجه به یافته های تحقیقاتی برنامه بزرگی را برای ساماندهی اراضی دیم در کشور دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت با اشاره به ورود تحقیقات مربوط به حبوبات در کشت انتظاری در مناطق سرد کشور گفت: انتقال کشت بهاره به کشت پاییزه نیز از نکات مثبتی بود که با مشارکت بخش خصوصی و ورودش به تحقیقات به دست آمد.

خودکفایی گندم برای چهارمین سال

کشاورز در ادامه با بازدید از طرح گندم ایران بنیان در اراضی شهرستان نمین بیان داشت: حدود ۲میلیون و ۴۰هزار هکتار گندم آبی و در حدود ۳میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار گندم دیم در کشور کاشته شده که با وجود بروز سیل در برخی مناطق کشور و از بین رفتن محصولات کشاورزی، پیش بینی تولید ۱۴میلیون و ۵۰۰ تن گندم را داریم که این مقدار بیش از نیاز کشور بوده و برای سال چهارم هیچ نیازی برای واردات این محصول کشاورزی نخواهیم داشت.

وی به طرح سیمیت و یا طرح ایکاردا نیز اشاره کرد و گفت: در این طرح ریسک کشاورزی دیم به حداقل رسیده و تنوع محصول را نیز خواهیم داشت به طوری که تنها تمرکز روی غله نبوده و می توان روی دانه های روغنی و علوفه هم تمرکز داشت.

انتهای پیام/۳۴۶۳/۱۱۱

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha