پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۴۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بازگرداندن حساب های واحدهای فعال به بانک های داخلی و هدایت اعتبارات تا اصابت به هدف

عضو انجمن اقتصاددانان ایران گفت: به استاندار یزد پیشنهاد می شود حساب های بانکی صنایع و معادن فعال استان را به بانک های داخلی بازگردانده و اعتبارات را تا اصابت به نقطه هدف یعنی رونق تولید، هدایت کنند.

بازگرداندن حساب های واحدهای فعال به بانک های داخلی و هدایت اعتبارات تا اصابت به هدف

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عباس علوی راد در ابرکوه، با تأکید بر اولویت قرار دادن سرمایه گذاری های توسعه در استان باری رونق تولید، اظهار کرد: در یک نگاه واقع بینانه برای رونق تولید استان، حداقل در سال ۹۸ نمی توان بر روی سرمایه گذاری بخش دولتی و خارجی، حساب باز کرد.

علوی راد تنها راهکار ممکن جهت تحقق رونق تولید را تحرک بیشتر بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: با در نظر گرفتن جمیع شرایط فعلی کلان کشور و استان یزد، بانک های استان به عنوان یک گلوگاه اصلی به منظور تحرک بخش خصوصی و حفظ سطح تولید و اشتغال استان، محسوب می شوند.

وی در همین راستا سه پیشنهاد اقتصادی برای استاندار یزد مطرح کرد که اولین آن ها تجهیز منابع مالی بانک های استان است.

عضو انجمن اقتصاددانان ایران، اذعان کرد: بازگرداندن کلیه حساب های بانکی صنایع و معادن مستقر در استان یزد که هم اکنون در بانک های خارج استان است، به بانک های داخل استان، بدون ملاحظه کاری در بازه زمانی یک ماهه، یکی از راهکارهای تجهیز منابع مالی بانک ها است.

علوی راد از اولویت گذاری همراه با قاعده مندی برای واحدهای تولیدی و خدماتی بخش خصوصی دریافت کننده اعتبارات از بانک های استان، به عنوان دومین پیشنهاد یاد کرد و افزود: سرمایه گذاری های توسعه ای بخش خصوصی باید در اولویت اول دریافت اعتبارات بانکی قرار گیرند.

وی ادامه داد: واحدهای تولیدی و خدماتی که با جمیع شرایط فعلی کشور، شانس و سهم بیشتری در حفظ تولید ناخالص داخلی و اشتغال استان در سال ۹۸ داشته باشند در اولویت قرار گرفته و فقط واحدهایی که متعهد به توسعه فعالیت های خود از طریق سرمایه گذاری جدید تا پایان سال ۹۸ می شوند قادر به دریافت اعتبارات بانکی باشند.

این دانشیار اقتصاد سومین پیشنهاد را هدایت اعتبارات بانکی استان تا نقطه اصابت به هدف، برشمرد و تأکید کرد: شایسته است که یک مکانیزم غیرقابل انحراف با قابلیت مانیتورینگ لحظه ای برای هدایت اعتبارات بانکی در استان مستقر شود.

علوی راد خاطرنشان کرد: در کنار همه موارد فوق، ضرورت دارد تیم اقتصادی دولت در استان، آن دسته از موانع تسریع در سرمایه گذاری های توسعه ای توسط بخش خصوصی که در سال جاری قابل برطرف شدن هستند را شناسایی و نسبت به رفع آن ها اقدام عملی انجام دهد.

انتهای پیام/90027

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha