پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۴۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روایت فتح خرمشهر در محفل خاطره حوزه هنری استان اردبیل

خاطرات سوم خرداد از سوی راویان فتح خرمشهر در «محفل خاطره» حوزه هنری استان اردبیل بازگو شد.

روایت فتح خرمشهر در محفل خاطره حوزه هنری استان اردبیل

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل، خاطرات بهار 1361 به مناسبت سوم خرداد از سوی راویان فتح خرمشهر در سالن استاد جابر عناصری حوزه هنری استان اردبیل بازگو شد.

امیر رجبی، رئیس حوزه هنری استان اردبیل، ضمن سپاس از رشادت های شهدا، جانبازان، ایثارگران، رزمندگان و خانواده های ایشان اظهار کرد: ما نسل دوم انقلاب اسلامی، خود را وامدار ایثار این بزرگواران می دانیم و با اعتقاد بر اینکه آرامش و امنیت امروز را مدیون از خودگذشتگی آنان هستیم گرد هم آمده ایم تا در میان خاطراتی که امروز مرور می شود درس های تازه ای برگیریم.

تاریخ دوران دفاع مقدس با نَقل خاطرات ماندگار می شود

جواد زنجانی، فرماندار اردبیل و از فرماندهان 8 سال دفاع مقدس به عنوان نخستین راوی محفل خاطره تصریح کرد: این گرد هم آیی محفل اختصاصی اهل درد، اهل دل و سهمداران سنگینی ها و بردباری های دوران دفاع مقدس است و در چنین جمع هایی خاطرات سینه به سینه انتقال می یابد و جاودانه می شود.

وی افزود: کتاب «ایستاده در میدان مین» مجموعه خاطرات من از آن دوران بوده که به همت و تلاش محمود مهدوی و همسرش مریم عزیزخانی ماندگار شد.

زنجانی ادامه داد: این کتاب ها بیش از ما مربوط به تاریخ دفاع مقدس ایران و فرزندان این دیار بوده و با طبع آن بخشی از سرگذشت این سرزمین ضبط و ثبت شده است.

اتحاد و اعتقاد به خدا به فتح خرمشهر انجامید

زارع ولی محمدی، دیگر راوی خاطرات نیز با تشریح بخشی از آنچه در بهار 61 گذشت تا سر انجام به فتح خرمشهر رسید، از نقش خود و همرزمانش در آن واقعه گفت و اضافه کرد: طرح ریزی عملیات فتح بسیار حرفه ای، استادانه، دقیق و حساب شده صورت گرفت و ترکیب مقدس ارتش و سپاه و بسیج چنان اتفاق مهم و پیروزی شگرفی را رقم زد.

وی خطاب به جوانان و سربازان حاضر در مراسم بیان کرد: شعر «ایران! میهنم! نام تو حافظ جان ما؛ خاک تو سرمه چشم ما...» را با چنان صلابت و اعتقاد عمیقی خواندیم تا بالاخره با افتخار و فداکاری از میان آتش دشمن گذشتیم و در یک کلام خرمشهر را خدا آزاد کرد.

حضور خدا رمز پیروزی است

حاج آقا مظفری، پدر شهید سلیمان مظفری، سومین راوی این محفل نیز ضمن توصیف بخش دیگری از جریان فتح خرمشهر، با این مطلع که «زلیخا گفتن و یوسف شنیدن؛ شنیدن کی بود مانند دیدن» گفت: شعرا و نویسندگان، تنها شنیده های خود را به نظم و نثر کشیده اند؛ اما آنچه اتفاق افتاد وَرای همه اینهاست؛ این که اگر خدا پشت همه کارها نباشد و دست رحمت خود را از پشت ما بکشد، گرفتاری ها آغاز می شود؛ لذا درک حضور خدا در تمام لحظات زندگی مقدم و ضروری است.

از اردبیل، پخش کلیپ، شعرخوانی و مدیحه سرایی از دیگر برنامه های «محفل خاطره» بود که به همت حوزه هنری و همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، سپاه حضرت عباس(ع)، مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و تیپ 40 متحرک هجومی نزاجای استان اردبیل برگزار شد.

انتهای پیام/3463/214/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha