پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۴۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ادعای شهردار کاشمر درباره برخی ویلاهای غیرمجاز کلاته بزی

شهردار کاشمر ادعا کرد: متاسفانه برخی از ساخت و سازهای غیرمجاز کلاته بزی مربوط به مسئولان شرکت های خدماتی است که شناسایی شده اند و پرونده ها در کمیسیون مربوطه مطرح است.

ادعای شهردار کاشمر درباره برخی ویلاهای غیرمجاز کلاته بزی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، جعفر سلیمانی امروز در حاشیه بازدید از پروژه های در دست ساخت کاشمر ، عنوان کرد: به دلیل تغییر کاربری های صورت گرفته در کلاته بزی شاهد از بین رفتن اراضی کشاورزی هستیم که موجب ایجاد مشکلاتی شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در زمان خود برخوردهای لازم با متخلفان صورت نگرفته است، افزود: سیستم شهرداری در گذشته به وفور قصور داشته و اکنون هم بخشی از آن قصور متوجه سیستم شهرداری است.

وی گفت: ابزارهای برخورد در ساخت و سازهای غیر مجاز جمعی هستند و شهرداری به تنهایی کاری از پیش نمی برد و کمیسیون ماده 100، متولیان اراضی زراعی و کشاورزی، متولیان اراضی حریم و بستر رودخانه و بسیاری از دستگاه های دیگر در این موضوع سهم موثری دارند.

وی ادامه داد: در کلاته بزی نه تنها افرادی تخلف کرده‎اند بلکه متولی اراضی زراعی و باغات به نوعی از انجام وظیفه خود پرهیز نموده و مالک اصلی زمین هم که باید مدعی می بود، قصور کرده است.

سلیمانی اظهار کرد: در کلاته بزی قصور برخی دستگاه ها پررنگ تر است، هرچند در ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفته افراد مستضعفی هم هستند اما عموما متمکنین و افرادی که از اوضاع مالی خوبی برخوردارند، بدون پرداخت حتی یک ریال هزینه از ارزش افزوده های ناشی از ساخت و سازهای غیر مجاز، استفاده می کنند.

وی گفت: در حال حاضر مدام این ثروت جابه جا می شود و افرادی بدون گرفتن استعلام با قولنامه زمین و یا ویلاها را خرید و فروش می کنند، براساس بررسی های صورت گرفته از حسین آباد به سمت بالا حدود 400 بنای غیر مجاز شناسایی شده که در سال جاری باید به روز رسانی شود.

شهردار کاشمر عنوان کرد: هرچند افرادی بدون رعایت ضوابط و کاملا خلاف اقدام به احداث بناهایی کرده اند اما ادارات متولی نیز تاکنون اقدامی که در خور تغییر وضعیت باشد، انجام نداده اند.

سلیمانی افزود: بیش از 100 میلیارد تومان مجموعه ساخت و سازهایی است که در حریم شهر صورت گرفته و از نظر ارزشی حق و حقوق شهرداری نادیده گرفته شده است.

شهردار کاشمر گفت: متخلفان ساخت و سازهای کلاته بزی با استفاده از یک سری افراد که نفوذی در دستگاه های اداری دارند، می خواهند قانون را دور بزنند و بر روی مکانی که ویلاهای غیر مجاز احداث شده اسم روستا را بگذارند.

وی در همین خصوص اظهار کرد: متاسفانه هم صدایی ها و هماهنگی هایی در سیستم های اداری دیده می شود در صورتی که اگر عکس های هوایی بررسی شود ساخت و سازهای انجام شده در اراضی زراعی کلاته بزی است و شامل اراضی محیط روستا نمی شود.

سلیمانی افزود: با توجه به این که متخلفان تلاش می کنند خود را به کلاته احمدی ملحق کنند که در بالا دست قرار دارد به همین دلیل باید هر چه زودتر متولیان بین آبادی سابق که ساکنان آن مشخص هستند و متخلفانی که ساخت و ساز خلاف انجام می دهند، تعیین تکلیف کنند.

وی ادامه داد: در منطقه بحرآباد هم شاهد تفکیک و قطعه بندی اراضی توسط افراد سودجو و خریداری توسط شهروندان ناآگاهی هستیم که فکر می کنند این زمین ها در مسیر توسعه شهری قرار دارد در صورتی که این گونه نیست و در حال حاضر حتی برای مسکن مهر هم که در این منطقه و در بستر مسیل واقع شده مشکل جدی داریم.

سلیمانی اظهار کرد: اکنون نگران اراضی های بالادست شهر کاشمر به دلیل سیلاب هستیم، با توجه به وضعیت رشد جمعیتی که در افق 15 ساله شهر دیده شده هیچ گونه توسعه به هیچ کدام از جوانب شهر نداریم.

وی بیان کرد: خرید اراضی و شروع ساخت و ساز صرفا داشتن سند مالکیت نیست بلکه باید ضوابط شهرداری و قوانینی که شهرداری تکلیف کرده، رعایت شود.

شهردار کاشمر گفت: هنوز هم در مناطق مختلف تخلفاتی صورت می گیرد و تلاش های ما نیز به طور کامل نتیجه نداده و در این مسیر مشکلاتی برای اعمال و اجرای قانون وجود دارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha