پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۴۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

از تغییر کاربری فضاهای مازاد آموزشی تا تأکید بر مقاوم سازی مدارس فرسوده

دومین جلسه شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به منظور بررسی مسائل و مشکلات مربوط به مباحث آموزشی در چندین دستور جلسه از جمله توجه وِیژه به بحث جلب مشارکت خیرین مدرسه ساز در بحث نوسازی مدارس و احصا خسارات سیل به مدارس، تغییر کاربری فضاهای آموزشی و ... به ریاست استاندار برگزار شد.

از تغییر کاربری فضاهای مازاد آموزشی تا تأکید بر مقاوم سازی مدارس فرسوده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرکرد، دومین جلسه شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به منظور بررسی مسائل و مشکلات مربوط به مباحث آموزشی در چندین دستور جلسه از جمله حل مشکل مسکن فرهنگیان، توجه وِیژه به بحث جلب مشارکت خیرین مدرسه ساز در بحث نوسازی فضاهای آموزشی، بحث تغییر کاربری فضاهای مازاد آموزش و پرورش، توجه ویژه به استعدادهای درخشان و احصا خسارات سیل به مدارس به ریاست استاندار برگزار شد.

120 مدرسه تخریبی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد

فرحناز قائدامینی در این جلسه گفت: برای حل مشکل مسکن فرهنگیان جلساتی با اتحادیه تعاونی مسکن فرهنگیان برای  نیازسنجی و اداره کل راه و شهرسازی به منظور امکان سنجی برای حل این مشکل برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه 120 مدرسه تخریبی در استان وجود دارد، گفت: حدود 600 مدرسه نیازمند مقاوم سازی است که باید این مسئله تا آغاز سال تحصیلی 1398 تعیین تکلیف شود.

وی اضافه کرد: میزان خسارات وارده به مدارس چهارمحال و بختیاری برآورد و به تفکیک در اختیار ستاد بحران استان برای جبران خسارت قرار گرفت.

تغییر کاربری فضاهای آموزشی نباید به بحث آموزشی مدارس لطمه وارد کند

بابک محمدی در ادامه جلسه در خصوص تغییر کاربری فضاهای مازاد آموزش و پرورش، گفت: وزارت آموزش و پرورش طبق بخشنامه ای اجازه تغییر کاربری بخشی از این فضاهای آموزشی مازاد که موجب اختلال در روند تعلیم و تربیت نشود را داده است.

رئیس اداره حقوقی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری ادامه داد: طبق این بخشنامه اخذ گواهی، بهره برداری، احداث و تخریب این فضاها معاف از پرداخت عوارض به شهرداری است.

اقبال عباسی گفت: برحسب تشخیص سازمانی و فردی نمی توان کابری فضاهای آموزشی را تغییر داد، بلکه باید این مسئله به درخواست شهرداری در جلسه کمیسیون ماده 5 مطرح و مورد تأئید اعضا قرار بگیرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با با بیان اینکه ادارات و اشخاص نمی توانند به طور مستقیم درخواست تغییر کاربری به کمیسیون ماده 5 بدهند، افزود: آموزش و پرورش بدون تأئید این کمیسیون نمی تواند بخشی از مدارس را با هدف درآمدزایی تبدیل به مجتمع تجاری کند.

وی تأکید کرد: تغییر کاربری نباید به بحث آموزشی و تربیتی مدارس لطمه وارد کند و این مسئله باید در تغییر کاربری مدنظر باشد.

اجرای طرح شهاب به دلیل مسائل مالی با مشکل مواجه شده است

حمیدرضا اکبری در پایان جلسه با تأکید بر تقویت مدارس استعدادهای درخشان و نخبه پروری در چهارمحال و بختیاری گفت: در همین راستا طرح ملی شهاب به منظور شناسایی و هدایت استعدادهای برتر در استان اجرا شد اما  اجرای این طرح به دلیل مشکلات مالی دچار مشکل شده است.

رئیس اداره استعدادهای درخشان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: برای شرکت دانش آموزان در المپیادهای ملی و جهانی نیازمند حمایت همه جانبه تمامی دستگاه ها هستیم؛ به همین منظور پیشنهاد تشکیل یک کمیته با حضور مسؤولان مؤثر استانی در این موضوع داده شده است.

انتهای پیام/68026/

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha